Операція на серці. Не списуйте все на проблеми із хребтом!

Операція на серці. Не списуйте все на проблеми із хребтом!

Операція на серці – ось що займало думки Яковлевих із Миколаєва у перший день нового 2018 року, поки всі довкола раділи святу. Нова якість життя у 67 років.

Історія Антона Яковлева, якого врятувала мініінвазивна хірургія серця

За тиждень до того їх батьку і чоловіку, 67-річному Антону Івановичу зробили коронаровентрикулографію – інвазивне дослідження стану судин серця, і виявили аж сім проблемних ділянок. Причому у трьох місцях артерії закрилися вже на 90 %, в одному – на 80 %, у двох – на 70 %. Лікарі попередили, що наближається катастрофа, адже кровоток в уражених судинах може зупинитися будь-якої миті.

«У нас не було часу на довгі роздуми і вагання, тому вже 1 січня ми вирішили діяти і набрали номер київського кардіохірурга Олександра Бабляка із київської клініки “Добробут“, – розказує дружина Антона Івановича. – Хвилювалися, що незручно турбувати незнайому людину, відомого лікаря у свято, але не було сил терпіти. Олександр Дмитрович відповів, поговорив із нами і попросив вислати результати обстеження. А потім сам передзвонив і сказав, щоб приїжджали в Київ. Більше того, порадував, що операція на серці в нашому випадку буде мініінвазивною».

Після операції на серці

«Думав, мені погано, бо грижі в хребті, а виявилося – проблеми із серцем»

Антона Івановича давно непокоїть спина – хребет пошкоджений у дев’яти місцях. Тому коли два роки тому з’явився біль грудях, чоловік списав усе на остеохондроз. Але в грудні 2017-го заболіло вже так, що Яковлеви вирішили піти в лікарню, де й дізналися про батькові проблеми із серцем і те, що потрібна операція.

«На щастя, пацієнт звернувся за допомогою вчасно для серця – не доходившись до інфаркту, який би пошкодив серцевий м’яз, – розказує Лілія Підгайна, кардіолог Центру кардіохірургічної допомоги клініки «Добробут», де оперували чоловіка. – Але, на жаль, трохи запізно для загального стану судин – уже розвинувся системний атеросклероз, і всі судини так чи інакше уражені. Тобто серце ми врятували, нашивши три шунти і повністю відновивши кровоток у міокарді, і якість життя Антона Івановича, безумовно, буде іншою, набагато кращою. Однак усе могло б бути ще кращим, якби вчасно звернули увагу на атеросклероз, підкоригували спосіб життя, призначили необхідні препарати…»

Фото після мініінвазивної операції на серці

«Хотів мініінвазивне багатосудинне аортокоронарне шунтування, бо боявся розрізу грудини»

Про те, що в Україні вже роблять мініінвазивне багатосудинне аортокоронарне шунтування через міжреберний розріз менше 10 см, Яковлеви вперше почули від лікаря Миколаївського кардіоцентру. І одразу почали шукати інформацію про «Добробут» – поки що єдину у країні медустанову, де проводяться такі операції на серці.

після операції на серці

«Люди багато чого бояться, коли налаштовуються на кардіохірургічну операцію. Але мене дужче за все лякало, що треба розрізати грудну кістку. Боявся і того, як довго вона буде зростатися, і наскільки це буде боліти і взагалі непокоїти», – зізнається Антон Іванович і додає, що як тільки дізналися про новий метод, вирішили оперуватися саме в «Добробуті» в кардіохірурга Олександра Бабляка. Тим більше, з’ясувалося, що різниця вартості операції на серці у державній і приватній лікарні – десь  15 000 грн. «Але ж тут нова методика! Звісно, і сервіс та умови на іншому рівні. Хоча я не вибагливий до цього, для мене головне, що я швидко стаю на ноги і нема того болю, якого я так боявся!» – не може нарадітися чоловік своєму стану через п‘ять днів після того, як йому зробили мініінвазивне багатосудинне аортокоронарне шунтування.

Добробут, Олександр Бабляк.

На шостий день його вже мають виписати: Яковлеви поїдуть додому до Миколаєва, де за місяць, за прогнозами лікарів, Антон Іванович має повністю відновитися і навіть зможе вийти на роботу. Адже чоловік не збирається відсиджуватися на пенсії, особливо тепер, коли у нього майже нове серце. А ще він дуже хоче зібрати друзів і розказати їм свою історію лікування та одужання: «Треба, щоб люди знали, що медицина в Україні на тому рівні, коли вже можна багато чого вилікувати, причому незважаючи на вік. І це не так боляче і важко, як було колись. Головне, не запустити хворобу».   

«Добре, що нам вже доступна мініінвазивна хірургія серця» - изображение №2

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.13 из 5 возможных (8 отзывов)