Операція на серці. Ішемічна хвороба серця виліковна і в 60, і в 70 років

Операція на серці. Ішемічна хвороба серця виліковна і в 60, і в 70 років

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, ішемічна хвороба серця щороку забирає життя майже 285 420 українців і призводить до десятків тисяч інфарктів. І це при тому, що ІХС – виліковне захворювання: позбутися його допомагають операції на серці, які кардіохірурги вже давно поставили на потік і виконують із мінімальними ризиками.

Історія 69-річного Григорія Коминського

Із середини 2017 року, коли в Україні почали робити мініінвазивне багатосудинне аортокоронарне шунтування,  – ще й із мінімальним дискомфортом для пацієнта, причому незважаючи ні на вік, ні на супутні захворювання. Але… Але щоб хвороба не закінчилася катастрофою, її треба вчасно виявити, з  чим у нас великі проблеми: на регулярні огляди до кардіологів українці не спішать. На щастя, 69-річний Григорій Коминський зі Львівщини прийшов до лікарів не запізно.

Мініінвазивна операція на серці

«Вам допоможе тільки операція на серці»

Григорій Іванович, як і більшість із нас, навіть не міг уявити, що колись йому знадобиться операція на серці. Усе життя чоловік був активним і спортивним, ще в 60 років майстерно грав у волейбол і пішки добирався на роботу і з роботи, щодня долаючи більше 10 км. Два роки тому його почали турбувати біль за грудиною і задишка під час фізичних навантажень. Але про серце Коминський, тренований і фізично сильний чоловік, не подумав – грішив на бронхи.

У ніч на 1 січня 2018 року у Григорія Івановича стався перший відчутний напад стенокардії. «2 січня я відлежався, 3-го сходив на роботу, але ледь дійшов від автобусної зупинки до робочого місця», – згадує Григорій Іванович. А 4 січня чоловік уже не зміг нікуди піти, і рідні повезли його до лікарні. Коронаровентрикулографія, інвазивний спосіб обстеження судин серця, показала, що у Григорія Коминського багатосудинне ураження коронарних артерій (коли судини звужуються або закриваються через утворення атеросклеротичних бляшок), і вже розвинулася ішемічна хвороба серця, тобто порушилося кровопостачання міокарда, і його клітини недоодержують кисень. Щоб урятувати серце, потрібна операція – багатосудинне аортокоронарне шунтування, коли кров пускають в обхід уражених ділянок судин за допомогою нашитих шунтів (ними слугують судини самого пацієнта) і повністю відновлюють кровоток у міокарді.

Олександр Бабляк

Григорію Івановичу порадили зробити операцію максимально швидко: у чоловіка був уражений стовбур лівої коронарної артерії, що вважається патологією підвищеного рівня, оскільки ця судина живить кров’ю понад 75 % міокарда лівого шлуночка серця. Атеросклеротична бляшка сформувалася в гирлі артерії і перекрила одразу дві її гілки.

Мініінвазивна операція на серці

«Це якраз той нестабільний стан, який вимагає операції день у день. Негайна операція на серці– єдине, що може попередити катастрофу в такому випадку, – розказує Катерина Ревенко, кардіолог Центру кардіохірургії клініки «Добробут», де оперували Григорія Івановича. – Пацієнт потрапив до нас по “швидкій“, і ми відразу взяли його в операційну».    

Мініінвазивна кардіохірургія рятує життя

З «Добробутом» Коминські зв’язалися, щойно дізналися про необхідність операції на серці. «Декілька місяців тому тут успішно прооперували татового племінника, а місяць тому – батька моєї колеги, тому ми вже знали і про рівень лікарів, зокрема кардіохірурга Олександра Бабляка, і про те, що тут розвивається мініінвазивна кардіохірургія. І що “Добробут“ – поки єдина клініка в Україні, де багатосудинне коронарне шунтування роблять мініінвазивним способом через невеликий розріз між ребрами. Інші лікарні ми навіть не розглядали», – розказує донька Григорія Івановича.

Фото Григорія Коминського після мініінвазивної операції на серці

Результатом лікування родина Коминського дуже задоволена. І не тільки через те, що батька прооперували за новою методикою, і він швидко відновлюється, а й тому що під час втручання кардіохірурги ще й повністю ліквідувати вогнище миготливої аритмії, яке сформувалося у пацієнта. «Миготлива аритмія – небезпечне порушення ритму серця, яке інколи може не турбувати людину, але має дуже поганий прогноз», – уточнює кардіолог Катерина Ревенко.

«Добре, що нам вже доступна мініінвазивна хірургія серця» - изображение №2

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)