Операція на серці. Спорт, подорожі й активне життя вже за місяць після лікування

Операція на серці. Спорт, подорожі й активне життя вже за місяць після лікування

Історія Миколи Войцеховського, якому першому у світі зробили мініінвазивне коронарне шунтування.

У липні 2017 року операція на серці 61-літнього Миколи Войцеховського з Одещини була унікальним випадком. На той час мініінвазивне коронарне шунтування – через 5-10-сантиметровий розріз між ребрами – не проводилося ніде у світі.

Хоча мініінвазивна кардіохірургія активно розвивалася вже декілька років, коронарне шунтування, найбільш затребуване втручання на серці, навіть у знаних кардіохірургічних клініках планети робили, як і 60 років тому, через великий травматичний розріз грудної клітки. Поки за справу не взявся відомий український кардіохірург, керівник Центру кардіохірургії медичної мережі «Добробут» Олександр Бабляк. Він розробив методику проведення багатосудинного аортокоронарного шунтування, яка дозволяє через міні-доступ повністю відновити кровоток у міокарді навіть при критичному враженні артерій серця.

операція на серці

Мініінвазивне коронарне шунтування швидко повертає до життя

«Операція на серці лякає більшість пацієнтів. Але мініінвазивне коронарне шунтування однозначно змінить ставлення людей до складної кардіохірургії», – говорить Олександр Дмитрович, успішно провівши за півроку вже 112 подібних втручань. Микола Войцеховський погоджується з лікарем і каже, що якби пацієнти знали, що хірургія серця може бути настільки щадною, швидше наважувалися б на операцію і не гаяли часу.

Фото Олександра Бабляка, кардіохірургія МС «Добробут»

«Не дотягували б до двох інфарктів, як я. Хоча мені зробили стентування, з кожним роком ставало гірше. Зрештою лікарі сказали, що артерії мого серця вже настільки вражені атеросклеротичними бляшками, що якщо я хочу жити, є тільки один вихід – операція на серці, коронарне шунтування», – розповідає Микола Миколайович.

Звернутися до кардіохірурга Бабляка в «Добробут» чоловіка переконав син Сергій. «Олександр Дмитрович врятував життя дитині мого друга. Тобто ми вже знали про талант цього лікаря і навіть не розглядали можливості оперуватися в іншого кардіохірурга, – каже Сергій Войцеховський, який зараз, через сім місяців після батькової операції, ще більше переконаний у правильності свого рішення.

 розповідає Микола Миколайович

Микола Войцеховський погоджується із сином: «Я не міг і представити, що так легко і швидко повернуся до повноцінного життя після складного кардіохірургічного втручання. За тиждень я вже спокійно машиною повернувся з Києва додому в Одесу.

Фото операційної, кардіохірургія МС «Добробут»

 

Одразу почав щодня зранку і ввечері ходити по 3 км; через 10 днів поїхав на дачу перевірити, як моя пасіка, і без зусиль піднімав кавуни по 15 кг; за кілька місяців полетів відпочивати в Туреччину, а потім ще і в Єгипет. І це вже не говорячи про трекінг у горах та велоподорожі, які люблю з молодості.

Дуже радий, що коли прийшов час “латати“ моє серце, у “Добробуті“ вже почали робити мініінвазивне коронарне шунтування, а не звичайне через 25-сантиметровий розріз грудини. Якби не міні-доступ, я б не міг зараз похвалитися і половиною всіх  своїх перерахованих “досягнень“.

Тільки від розрізу грудини оговтувався мінімум два місяці».

Операція на серці: минуло півроку – результат відмінний!

У лютому 2018-го лікарі Центру кардіохірургії «Добробуту» запросили Миколу Войцеховського пройти контрольне обстеження (прийнята у клініці практика спостережень за прооперованими пацієнтами). Чоловіку зробили всі можливі тести, у тому числі з навантаженням. Обидва кардіологи Центру – Катерина Ревенко та Лілія Підгайна – результатом задоволені: стенокардії нема, шунтографія (дослідження стану нашитих пацієнту шунтів, а у Войцеховського їх п’ять) відмінна, ні біль, ні задишка під час розумних фізичних навантаженнях не турбують. І це попри два інфаркти!

«Добре, що нам вже доступна мініінвазивна хірургія серця» - изображение №2

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.31 из 5 возможных (13 отзывов)