Нужно ли опасаться таких симптомов? Добрый день

Нужно ли опасаться таких симптомов? Добрый день. Вопрос касается боязни высоты. Год назад, когда мы с мужем переехали жить на 9й этаж, он стал избегать нахождения на балконе. Говорит, что чувствует, будто какая-то неведомая сила тянет его прыгнуть. Но не для того, чтобы покончить с собой – таких мыслей и желаний у него нет, а для того, чтобы «полететь». Недавно он признался, что это желание становится все сильнее, и что он с трудом уводит себя с балкона. Ранее ничего подобного у него не наблюдалось – высоту переносил абсолютно нормально. Я обеспокоилась и порекомендовала обратиться к психологу с этим вопросом. Обиделся. Может, я и зря бью тревогу? Но подобные его ощущения кажутся мне очень странными и опасными. Кроме того, его мама уже много лет больна шизофренией – не знаю, могут ли эти факты быть как-то взаимосвязаны. Посоветуйте, пожалуйста, как нам правильно поступить, я очень переживаю за него.

Ответы врачей 1

Швыданенко Роксолана Романовна
Психолог
Адрес: г. Киев, Украина, вул. Спаская, 9 оф. 9
Телефон: 050-91-130-91
Доброго ранку. Я розумію як вам страшно почути, що мущина, якого ви любите, охоплений бажанням стрибнути з 9 поверху вашої квартири. Від таких слів все всередині кам»яніє від жаху. Він говорить, що не хоче вчиняти самогубство, а про бажання відчути чи пережити відчуття «польоту». Що для нього цей «політ»? Що це за переживання, які він хоче/ може отримати під час «польоту»? В який інший спосіб (безпечний для життя) їх би можна було отримати. Бо «політ» з 9 поверху, про який він говорить, несе за собою смерть. Очевидно, що внутрішнє бажання/потреба у нього сильне і воно стає ще сильнішим, і його може стати важко контролювати. Психотерапевт може допомогти зрозуміти його потребу і разом знайти інший спосіб задоволення її. З вашого листа видно, що ви з ним близькі і вам він довіряє свої сокровенні думки. Я думаю, що ви знайдете слова, щоб сказати йому про свою тривогу і занепокоєння, і необхідність звернутися до психотерапевта. А якщо це щось серйозніше, то психотерапевт скерує його до психіатра.