Добрый день у меня такая проблема дочери 13 лет и она с двух лет...

Добрый день у меня такая проблема дочери 13 лет и она с двух лет смокчет палец уже не правильный привкус она понимает что надо бросать но никак не может и я не знаю что делать когда она волнуеться ручки все время мокрые облазят помогите

Ответы врачей 1

Швыданенко Роксолана Романовна
Психолог
Адрес: г. Киев, Украина, вул. Спаская, 9 оф. 9
Телефон: 050-91-130-91
Доброго дня. Я б вам порадила звернутися за допомогою до психотерапевта. Схоже у вашої доньки закріпився самий ранній спосіб заспокоїти себе і зняти напруження. Для немовлят - це природній спосіб заспокоїтись, отримати задоволення і поспілкуватися з мамою, так як оральна зона (зона рота) у них головна в той період. Вони активно смокчуть мамині груди, пляшечку, соску, простинку, палець, все, що потрапляє до рота. Після 1-1.5 (у когось це 2 роки) у дітей появляється інший спосіб заспокоїтися і поспілкуватися з мамою – мова. Вони відмовляються від смоктання і переходять на інший рівень. Я не знаю, що трапилось у 2 роки у вашій сім»ї, чи годували ви грудьми, як відлучали – це все важлива інформація, яка може допомогти розібратися у причинах фіксації на смоктанні. Що стосується мокрих рук, то причини можуть бути фізіологічні, психологічні або обидві разом. Я думаю, що крім психолога добре було б звернутися до невропатолога і ендокринолога, щоб виключити органічні причини підвищеного потовиділення.