Я могу стать на кватрирный учет? Я, муж и ребенок прописаны в комнате в комунальной...

Я могу стать на кватрирный учет? Я, муж и ребенок прописаны в комнате в комунальной квартире, комната нами куплена. Имеет значение срок прописки в г.Киеве? Буду очень благодарна за ответ.

Ответы врачей 1

Специалист
Повідомляємо Вам, що згідно зі ст. 31 Житлового кодексу України (ЖКУ): громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду. Жилі приміщення надаються зазначеним громадянам, які постійно проживають у даному населеному пункті, як правило, у вигляді окремої квартири на сім`ю. У Вашому випадку підставами для визнання Вас, таких, що потребують поліпшення житлових умов, згідно ст. 34 ЖКУ, є : · Забезпечення жилою площею нижче за рівень, що визначається в порядку , встановлюваному Кабінету Міністрів України. · Проживання у приміщені , що не відповідає встановленим і технічним вимогам.. Нормою жилої площі в Україні є 13, 65 квадратних метрів на одну особу. Також, відповідно до п.13 П О С Т А Н О В И РАДИ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР І УКРАЇНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ РАДИ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК від 11 грудня 1984 р. N 470 “Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР” Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни: 1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначаєтьсявиконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок. Цейрівень періодично переглядається вказаними органами; 2) які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам. Перелік випадків, коли жилі будинки (жилі приміщення) вважаються такими, що не відповідають санітарним і технічним вимогам, визначається Міністерством житлово-комунального господарства УРСР, Міністерством охорони здоров`я УРСР і Держбудом УРСР; 3) які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв`язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або водній кімнаті з членами своєї сім`ї. Перелік зазначених захворювань затверджується Міністерством охорони здоров`я УРСР за погодженням з Українською республіканською радою професійнихспілок. Порядок видачі медичних висновків зазначеним хворим встановлюється Міністерством охорони здоров`я УРСР; 4) які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; 5) які проживають не менше 5 років за договором найму(оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; ( Підпункт п`ятий пункту 13 в редакції Постанови КМ N 848 ( 848-93-п ) від 11.10.93 ) 6) які проживають у гуртожитках; 7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім`ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жилеприміщення складається більш як з однієї кімнати). ( Підпунктсьомий пункту 13 в редакції Постанови РМ N 69 ( 69-91-п ) від25.03.91 ) 14. Тими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються також громадяни, які проживають у комунальних чи невпорядкованих стосовно умов даного населеного пункту квартирах: особи, які належать до інвалідів війни; особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (стаття 10) ( 3551-12 ); Герої РадянськогоСоюзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, "За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР" усіх трьох ступенів; учасники бойових дій та учасники війни; працівники, які тривалий час сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації. ( Абзац перший пункту 14 в редакції Постанови КМ N 467 ( 467-94-п ) від 08.07.94 ) Тривалість часу сумлінної роботи на одному підприємстві, в установі, організації встановлюється: для взяття на облік за місцем роботи - трудовим колективом підприємства, установи, організації, а за місцем проживання - виконавчим комітетом Ради народних депутатів даного населеного пункту разом з радою профспілки, але не може бути менше 15 років. До цього періоду включається також: 1) час, коли працівник підприємства, установи, організації перебував на строковій військовій чи альтернативній (невійськовій) службі або на виборній посаді за умови повернення після звільненняз військової служби чи закінчення повноважень по виборній посадіна місце попередньої роботи; ( Підпункт перший пункту 14 іззмінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 848 ( 848-93-п ) від11.10.93 ) 2) час роботи на іншому підприємстві, в установі, організаціїв разі їх реорганізації, а також переведення працівника зарозпорядженням вищестоящих органів або за рішенням відповідних партійних, радянських, профспілкових та інших органів на роботу на новостворене підприємство, в організацію, розташовані у тому ж населеному пункті. За рішенням трудових коолективів підприємств і організацій у колективних договорах можуть передбачатися для робітників та службовців, які мають право на першочергове одержання жилих приміщень, а також новаторів і передовиків виробництва, що добилися високих показників у праці й беруть активну участь у громадському житті, пільгові підстави визнання їх потребуючими поліпшення житлових умов при забезпеченні жилою площею за місцем роботи. ( Пункт 14 доповнено абзацом згідно з Постановою РМ N 241( 241-86-п ) від 03.07.86 ) 15. На квартирний облік беруться потребуючі поліпшення житлових умов громадяни, які постійно проживають, а також прописані у даному населеному пункті. Виконавчі комітети обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разомз радами профспілок можуть установлювати тривалість часу постійного проживання громадян у даному населеному пункті, необхідну для взяття на квартирний облік. При визначенні потреби громадян у поліпшенні житлових умов беруться до розрахунку члени їх сімей, які прожили і прописані у відповідному населеному пункті не менше встановленого строку (крім подружжя, неповнолітніх дітей і непрацездатних батьків). ( Абзац перший пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Постановою РМ N 24 ( 24-88-п ) від 28.01.88 ) Громадяни, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, беруться на квартирний облік при наявності передбачених Правилами підстав, незалежно від тривалості проживання у даному населеному пункті. Умова про прописку, передбачена в абзаці першому цього пункту, не поширюється на громадян, тимчасово відсутніх у даному населеному пункті, якщо за ними за законом зберігається жиле приміщення. Працівники, зв`язані за родом занять з постійним пересуванням, беруться на квартирний облік у тому населеному пункті, в якому вони прописані в установленому порядку. Отже, за наявністю вище зазначених підстав, Ви маєте право стати на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Громадяни беруться на облік потребуючих поліпшення житлових умов за місцем проживання – виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті , селищної, сільської Ради народних депутатів за участю громадської комісії з житлових питань, створюваної при виконавчому комітеті (ст. 39 ЖКУ ) . Першочергове та позачергове надання жилих приміщень зазначене в ст. 45 – 46 ЖКУ. С уважением, Оксана Чубко.