Здравствуйте. Хотелось бы узнать какие есть положения или законы Министерства Здравоохранения по поводу прав и...

Здравствуйте. Хотелось бы узнать какие есть положения или законы Министерства Здравоохранения по поводу прав и обязанностей женщин ставших на учет по беременности в женскую консультацию районной поликлиники. Как часто женщина должна посещать участкового врача-гинеколога, как часто и какие именно нужно сдавать анализы, должна ли женщина платить за что-либо, в том числе за книжку которую выдет гинеколог при становлении на учет, именуемую "Карта вагітної жінки".Так как в данное время я ожидаю ребенка и уже встала на учет в районной поликлинике хочеться прекратить произвол и откровенное вымагание денег.

Ответы врачей 1

Специалист
Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я” ст.31 встановлює обов`язкові медичні огляди. З метою охорони здоров`я населення організуються профілактичні медичні огляди неповнолітніх, вагітних жінок, працівників підприємств, установ і організацій з шкідливими і небезпечними умовами праці, військовослужбовців та осіб, професійна чи інша діяльність яких пов`язана з обслуговуванням населення або підвищеною небезпекою для оточуючих. Перелік категорій населення, які повинні проходити обов`язкові медичні огляди, періодичність, джерела фінансування та порядок цих оглядів визначаються Кабінетом Міністрів України. Періодичність огляду встановлюється лікарем. Згідно ст.49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров`я забезпечується державним фінансуванням. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громад! ян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров`я медична допомога надається безоплатно. С уважением, Оксана Чубко.