Здравствуйте! Я развелась с мужем 1,5 года назад

Здравствуйте! Я развелась с мужем 1,5 года назад. С нашей дочерью видеться ему никогда не запрещала. Но в последнее время его образ жизни мне перестал нравиться. Особенно я беспокоюсь, когда он берет к себе дочку. Он не работает уже больше года, работу найти не пытается. У него появились какие-то не совсем нормальные друзья, по которым он шляется вместе с дочерью, мобильный телефон не всегда у него работает. Я стала опасаться за благополучие дочери, когда она находится с отцом. Я хотеле бы узнать, могу ли я по закону ограничить бывшего мужа во встречах с ребенком, либо ограничить время встреч, условия его пребывания с дочерью, возможно ли это оформить юридически? Чтобы, например, он имел право видеться с ребёнком только по субботам, при этом ОБЯЗАТЕЛЬНО привозить дочку ко мне вечером. А то в последнее время складывается такая ситуация, что он берёт ребёнка, шляется с ним, непонятно где, вечером её не возвращает, ночует он с ней непонятно где, мне приходится разыскивать их по всему городу, на телефонные звонки он не отвечает. Я беспокоюсь: а вдруг он где-то с ней у своих друзей/подруг, ведущих разгульный образ жизни, и, не дай Бог, они причинят ей зло. А по закону родители имеют равные права по отношению к ребенку. Но всё-таки, как мне уберечь свою дочь от несчастий?

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідаючи на ваше питання, повідомляємо, що Сімейний Кодекс України в ст.164 встановив підстави для позбавлення батьківських прав 1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: 1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; 2) ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; 3) жорстоко поводяться з дитиною; 4) є хронічними алкоголіками або наркоманами; 5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; 6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини. 2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої даної статті, лише у разі досягнення ними повноліття. 3. Мати, батько можуть бути позбавлен! і батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. 4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу. Згідно з Ст.170 Сімейного Кодексу України передбачає випадки відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав 1. Суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених пунктами 2-5 частини першої статті 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров`я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням або органові опіки та піклування. 2. У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя або здоров`я дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини відбатьків. У цьому разі орган опіки та піклування зобов`язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк після постановлення рішення звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав. З таким позовом до суду має право звернутися прокурор. 3. Якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, суд за заявою батьків може постановити рішення про повернення їм дитини. 4. При задоволенні позову про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав суд вирішує питання про стягнення з них аліментів на дитину. 5. Положення частин першої - третьої цієї статті застосовуються до відібрання дитини від інших осіб, з якими вона проживає. Позбавити права на батьківство може тільки суд. С уважением, Оксана Чубко.
Консультации на сайте likar.info носят ознакомительный характер. Перед лечением проконсультируйтесь с вашим лечащим врачом.