Здравствуйте .Скажите к какой степени тяжести могут относиться следущие повреждения:Жена с ребёнком переходила улицу на...

Здравствуйте .Скажите к какой степени тяжести могут относиться следущие повреждения:Жена с ребёнком переходила улицу на переходе и была вместе с коляской сбита автомобилем. Поступили в НИИ нейрохирургии диагнозом ЗЧМТ, сотрясение мозга, множественные излияния под кожу. Через 15 дней были выписаны ребёнок в удовлетворительном состоянии, жена в относительно удовлетворительном состоянии.После выписки ребенок проходил курс лечения(4 месяца) под наблюдением невролога по месту жительства и в КГДКБ №1 (диагноз посттравматический цереброастенический синдром,пароксизмальные нарушения сна),жена под наблюдением психиатра и невропатолога проходила курс лечения сроком 1 мес. со дня выписки.С уважением, Сергей . mailto:[email protected]

Ответы врачей 1

Специалист
Ступінь тяжкості тілесних ушкоджень визначається СМЕ відповідно до Правил судово – медичного визначення тяжкості тілесних ушкоджень, затверджених МОЗ України.
Виходячи з вищенаведеного діагнозу це неможливо віднести до психічного захворювання. До психічних захворювань також неможливо віднести реактивні стани (психози, неврози), що пов’язані з ушкодженням. Ушкодження кваліфікується як тяжке тільки тоді , коли воно потягнуло за собою розвиток психічного захворювання, незалежно від його тривалості та ступеню виліковності. Ступінь тяжкості ушкодження , що викликало реактивний нервової системи, визначається за ознакою тривалості і розладу здоров’я. Діагноз психічного захворювання та причинний зв’язок між ушкодженням і психічним захворюванням , що розвилось, встановлюється психіатричною експертизою. Ступінь тяжкості такого тілесного ушкодження визначається судово - медичним експертом з врахуванням висновків цієї експертизи. В даному випадку ступінь тяжкості тілесних ушкоджень можливо експертом буде віднесено до легких тілесних ушкоджень(ч.2 ст.125 КК України).