Доброго дня!Хотіла б дуже почути Вашу думку щодо такої проблеми:2 роки тому ми з чоловіком...

Доброго дня!Хотіла б дуже почути Вашу думку щодо такої проблеми:2 роки тому ми з чоловіком лікувались від таких інфекцій, як хламідії, герпес, ЦМВ і тріхомонада (останнє – тільки чоловік). Після успішного лікування через рік ми здали повторні аналізи, які підтвердили відсутність вище вказаних інфекцій. У вересні 2004 року я завагітніла, а на 8 тижні вагітності стався викидень. Гістологічне дослідження показало наступне: «Мікроскоповий опис: Пласти частково некротизованої децидуальної тканини, запальні інфільтрати мінімальні, в інших ділянках незначні. Ворсини хоріона мономорфні, окремі ворсини мають ознаки вогнищевої проліферації трофобласту. Патологоанатомічний аналіз: порушена маткова вагітність”. Після цього я ще раз здала аналізи (по ДНК), але ні хламідій, ні герпеса, ні ЦМВ, ні уреплазми, ні токсоплазми, ні мікоплазми не було виявлено. Лікар заспокоїв нас тим, що можливо щось не склалось із зачаттям і що так влаштований природній відбір. В березні 2005 року (через 4 місяці після викидня) я знову завагітніла, але на 9 тижні знову стався викидень. Зараз лікар нас направив на нові обслідування: • хромосомний аналіз (результат у мене – каріотип 46, xx; у чоловіка - каріотип – 46, хy)• Anti-Rubella IgG - 0,18 ОГ/мл (норма <0,54); Anti-CMV IgG - 14,8 MО/мл (норма 1,0-5,0); Anti-Toxo IgG - 40,9 MO/мл (норма 6-80);• Гормональне обслідування (ТТГ, пролактин, ЛГ, кортизол, прогестерон) поки ще не пройшла, оскільки чекаю 24-26 дня МЦ.• УЗД щитовидної залози, матки, яйників, наднирників. Протокол обслідування наступний: « Жіночі статеві органи (трансвагінально). Гінекологія. 28-й день МЦ. Форма сідловидна. Контури чіткі, рівні. Тіло матки розміром 38х30х54 мм. Міометрій неоднорідний, містить зони підвищеної ехогенності по передній та задній стінці. Ендометрій товщиною 7,5 мм (відповідає дню МЦ), середньої ехогенності. Контури його на межі з внутрішнім м’язевим шаром чіткі, нерівні. Порожнина матки в напрямку до дна матки подвоюється, не розширена. Шийка матки не змінена. Ендоцервікс однорідний, не змінений. Яєчники: правий визначається в типовому місці, розмірами 33х19 мм, структурно не змінений; лівий розташований типово, структурно не змінений, розмірами 34х21 мм, в ньому визначається жовте тіло з доплерографічними ознаками функційної недостатності. Вільна рідина в позаматковому просторі не виявлена. Наднирники – правильної форми, ложе правого розмірами 17х14 мм, ложе лівого 16х17 см із збереженою ехотекстурою та чіткими, рівними контурами без об’ємних утворів. Щитовидна залоза не оперована, розташована типово, візуалізуються 2 частки та перешийок. Ехогенність з тенденцією до підвищеної, без об’ємних утворів. Розміри правої частки 17х20х50 мм, лівої – 16х17х46 мм, перешийок – 3,2 мм. Об’єм правої частки 8,1 куб.см, лівої – 6,0 куб.см. Загальний об’єм 14,1 куб. см. Заключення: УЗ ознаки сідловидної матки (ймовірно неповна перегородка), аденоміозу, лютеїнової недостатності.”Скажіть будь-ласка, чи могло щось із вище вказаного бути причиною 2-х викиднів, зокрема високі показники антитіл ЦМВ, сідловидна матка? Що це таке і чи лікується це?Хотіла б дуже почути Вашу думкуНаперед дуже вдячна

Ответы врачей 1

Попова Татьяна Алексеевна
акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, клинках МД Клиник, ул.Е.Пчелки 3а и Медисвит, ул. Р.Окипной, 4б
Телефон: (044)3930000
В первую очередь я считаю, что нужно сдать на иммуноглобуллины G к фосфолипидам,(в лаборатории Дила это возможно), антифосфолипидный синдром - частая причина выкидышей на ранних сроках. Седловидная матка и внутриматочная перегородка также могут быть причиной, однако для подтверждения(или снятия) диагноза необходимо провести гистероскопию.