Здравствуйте, расскажите, пожалуйста, сколько сейчас платят помощи беременной женщине, которая не работает ? Куда надо...

Здравствуйте, расскажите, пожалуйста, сколько сейчас платят помощи беременной женщине, которая не работает ? Куда надо обращаться и какие иметь при себе документы?Я недавно переехала в Киев, ничего тут не знаю, прописана в Днепровском районе, не знаю как найти собес даже.Или не в собес надо обращаться, подскажите, пожалуйста.Может, у Вас даже есть адрес, куда надо идти, чтобы оформить эту помощь.Заранее спасибо

Ответы врачей 1

Специалист
ПОЛОЖЕННЯ « Про порядок призначення та виплати державної допомоги сім`ям з дітьми» визначає:
18. Допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується підприємством, установою, організацією за місцем основної роботи (служби, навчання) жінки, а іншим жінкам, які мають право на цю допомогу, призначення і виплата її провадиться органами соціального захисту населення за місцем проживання.

19. Підставою для призначення жінкам допомоги по вагітності та пологах є виданий в установленому порядку лікарняний листок (листок непрацездатності), а для жінок-військовослужбовців - видана в установленому порядку довідка лікувального закладу (військово-лікарської комісії).
Жінкам, які зареєстровані в державній службі зайнятості як безробітні не менш 10 місяців, допомога по вагітності та пологах призначається на підставі довідки державної служби зайнятості за місцем проживання і виданого в установленому порядку лікарняного листка (листка непрацездатності).
Інші документи не можуть бути підставою для призначення допомоги.

20. Допомога по вагітності та пологах надається:
працюючим жінкам - у розмірі 100 процентів заробітку;
жінкам, які займаються підприємницькою діяльністю, в тому числі на умовах індивідуальної (групової) оренди, або працюють в особистому селянському (фермерському) господарстві, - у розмірі 100 процентів заробітку (доходу);
жінкам - членам творчих спілок, творчим працівникам, які не є членами творчих спілок, а також які працюють за авторським договором - у розмірі 100 процентів заробітку (доходу);
жінкам, звільненим з роботи у зв`язку з ліквідацією підприємства, установи, організації, - у розмірі 100 процентів заробітку (доходу), який вони одержували за останнім місцем роботи;
жінкам, зареєстрованим у державній службі зайнятості як безробітні не менш 10 місяців, - у розмірі мінімальної заробітної плати;
жінкам, які навчаються з відривом від виробництва, - у розмірі місячної стипендії;
жінкам із числа військовослужбовців, звільнених із Збройних Сил України, Національної гвардії України, Прикордонних військ України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань у зв`язку з вагітністю та пологами, - у розмірі 100 процентів грошового забезпечення, обчисленого виходячи з окладу, який вони отримували до звільнення;
жінкам-військовослужбовцям - у розмірі 100 процентів грошового і натурального забезпечення;
жінкам із числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ - у розмірі 100 процентів грошового забезпечення.

Допомога по вагітності та пологах виплачується жінкам за весь період відпустки по вагітності та пологах тривалістю сімдесят календарних днів до пологів і п`ятдесят шість ( у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - сімдесят) календарних днів після пологів, а працюючим жінкам, які віднесені до 1-4 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відпустка надається тривалістю 180 календарних днів (по 90 календарних днів до і після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно і надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.
Отдел по делам семьи и молодежи находится по адресу: бул. Перова, 56. т. 542-4797