Добрий день! Мене цікавить таке питання: чи може людина жити поза суспільством, без спілкування з...

Добрий день! Мене цікавить таке питання: чи може людина жити поза суспільством, без спілкування з людьми?

Ответы врачей 5

Лазаренко Ольга Владимировна
Психолог
Адрес: г. Луцк, Украина, Частная практика
Телефон: (099)4847704
Дорбого дня! Звичайно, може. Проте, якою буде якість такого життя - це вже інше питання. Адже людина - соціальна істота, і багато з своїх потреб вона може задовольнити тільки з людьми і через інших людей. Наприклад, потреба в любові, самореалізації, визнанні, повазі. А також емоційній близькості. Якщо ці потреби не заодовольняються довгий час, то виникає біль і "зуд", специфічний голод і може бути сильне роздратування, гнів, будь-які способи руйнівної поведінки, спрямованої на себе чи на інших аж до повного самознищення. Я допускаю, що у вас є серйозні причини запитувати те, ще ви запитали. Та далеко не всі люди можуть причиняти шкоду чи біль, а також нести загрозу. Люди дуже різні. Думаю, вам краще розібратися з причинами бажання втечі від людей і перебороти їх із психологом. Він також може бути першою людиною, яка демонструє здорову і безпечну в психологічному плані поведінку. З повагою.
Липинская Светлана Брониславовна
психотерапевт
Телефон: (067) 4014625 или (050) 7072582
дивлячись що її заставило це робити. її власний вибір, чи недовіра до людей
Лободенко Наталья Леонидовна
Психолог
Адрес: Частная практика
Телефон: 095-800-28-18
Доброго времени суток, Оля! Если Ваш вопрос не рассматривать глубоко, то каждый человек имеет право на выбор. И если в этом выборе ему комфортно и ничего не беспокоит, то почему бы и нет.
Ланько Владимир Витальевич
Адрес: г. Харьков, Украина, ул. Б.Чичибабина, 1, Частная практика, клуб "Семья от А до Я"
Телефон: +38067-576-38-48
Первое, что пришло на ум после прочтение вашего вопроса - история "Таежный тупик", которая публиковалась в газете "Комсомольская правда". http://tululu.org/b16431/ - здесь это можно прочитать.
Потом вспомнились монахи-отшельники, истории о путешественниках, которые длительное время путешествовали в одиночестве.
Но фон всех этих мыслей - тревога и идеи самоограничения, самозащиты от чего-то, чем угрожает (?) общество и общение с людьми.
А в ответ появляется фраза - что вы сами об этом думаете? Такие вопросы "вдруг", как мне кажется, не появляются. И у вас, вероятно, есть свои мысли об этом. И чувства. Думаю, что это тема для серьезного разговора. И, если вы задаете вопрос психологам - то серьезного разговора с психологом на очной консультации.
Рибцун Юлия Валентиновна
логопед
Адрес: г. Киев, Украина, Интитут специальной педагогики НАПН Украины, лаборатория логопедии
Телефон: (067) 421-30-59
Доброго дня. Якщо Ви не просто філософствуєте, а справді цікавитесь цим питанням, це означає, що воно якимось чином зачіпає Вас. Тоді виникає ряд запитань, на які Ви можете відповісти самостійно чи, при потребі, з допомогою психолога. Навіщо Вам жити поза суспільством? Які люди Вас оточують і як Ви створили таке оточення навколо Вас? Що змушує Вас позбавляти себе радості спілкування з приємними людьми?