serra | 2014-04-25 16:53:42

Фолікулярну кісту правого яїчника

Добрий день! Мені 24р.Звернулася зі скаргами на нерегулярний мц (29-60днів) та сильний тягнучий біль низом живота,грудей.У мене виявили фолікулярну кісту правого яїчника. Результати УЗД: Розташування матки: anteflexio,versio Розміри: довжина 43мм,передньо-задній 28мм,ширина 40мм Контур матки: чіткий,рівний Структура міометрію: зрілість (?важко розібрати?) Структура шийки матки: незмінена Товщина маткового М-ехо: 6,00мм Структура ендометрію: однорідний ПЯ: 32х24мм,мультифолікулярний ЛЯ: 47х30мм, мах фолікул по масі d-29мм Особливості: дермос вільний (?важко розібрати?) День менструального циклу: 8 Назначили св.Вібуркол на ніч 5шт,Нормоменс капсули №30, та вітаміни А,С,Е400. На 16дц почало мазати коричневим і продовжувалось 6днів, Г. сказала що це підтікає яїчник і треба ще поставити св.Наклофен 50мл.Скажіть будьласка,чи правильне таке лікування чи потрібно звертатись ще до когось, чим загрожує така кіста та чи зможу я в майбутньому завагітніти?

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Я особисто при наявності фолікулярної кісти призначаю препарат прогестерону (наприклад, дуфастон по 1 таб. 2 рази на день або ін'єкції прогестерону). Крім того, у Вас мультифолікулярні яєчники, які і провокують нерегулярний менструальний цикл. Тактика має бути наступною - викликати місячні, а потім призначати гормонотерапію, КОК наприклад протягом 3 місяців.