serra | 2014-04-25 17:37:01

Мультифолікулярні яєчники

Мультифолікулярні яєчники- це як? чи це лікується? А що ви можете сказати про ОК Регулон,гінеколог казала мені що мабуть треба буде їх приймати,якщо кіста не пройде.Дякую!

Ответы врачей 1

Ганущак Андрей Васильевич
акушер-гинеколог
Адрес: г. Киев, улица Пушкинськая,38 Клиника эстетики тела и пластической хирургии РомиТаль | RomiTal"
Телефон: +38 (068) 778 8818
Доброго дня! В основі розвитку мультифолікулярних кист (полікистозу) яйників лежать, перш за все, поліендокринні порушення, які проявляються розладом функцій: - гіпофіза та гіпоталамуса (порушення регуляції діяльності надниркових залоз і яйників); - коркового шару наднирників (підвищена секреція андрогенів); - яйників (нерегулярності або відсутність овуляції, підвищена секреція естрогенів); - підшлункової залози (підвищене вироблення інсуліну при нечутливих до нього тканин). Порушення гормональної регуляції веде до призупинення розвитку і дозрівання фолікулів, збільшення розмірів і ущільнення капсули яйників, під якою з недозрілих фолікулів починають формуватися множинні кистозні розростання. Це веде за собою розлад овуляції, менструальної функції і безпліддя. На тлі надлишкової ваги (зустрічається у жінок з СПКЯ в 40% випадків), ці процеси протікають ще більш виражено. Полікістоз яйників, що супроводжується гормональними порушеннями і відсутністю овуляції, є однією з найчастіших причин появи кист і відповідно жіночого безпліддя. Лікування полікістозу яйників направлене на відновлення або нормалізацію овуляції, менструальної і репродуктивної функцій, здійснюється консервативними і оперативним методами. Консервативне лікування СПКЯ проводиться за допомогою гормональних препаратів: антиестрогенов, комбінованих оральних контрацептивів, що володіють антиандрогенною ефектом (відновлення менструального циклу, усунення гіперандрогенії), гонадотропінів (стимулюючих овуляцію). Хірургічне лікування проводиться у випадку наявності щільної оболонки (капсули) яйників (внаслідок чого, відсутня фізіологічна овуляція). Для підтвердження діагнозу та визначення тактики лікуввання проводяться обстееження згідно діючих сучасних стандартів.