Nataya | 2014-06-03 00:01:18

мрт коленного сустава -склероз костного мозга.парень 20 лет.

добрый день, уважаемый доктор. на мрт коленного сустава -склероз костногг мозга. к какому врачу обращаться? парень 20 лет. ччем это чревато? спасибо большое за ответ. мрт: Дослідження мрт виконано на 1,5 тл системи магнетрон аванто SQ виробництва Siemens, Німеччина ділянка- правий колінний суглоб протокол обстеження виконані: Т1-, PDfs зважені сагітальні, аксіальні та корональні томограми правого колінного суглобу. Конфігурація і розташування стегнової, великогомілкової кісток не змінені. Наколінок латералізований. патолгічний гіперінтесівний МР сигнал на PDfs отримано від кісткового мозку бокових відділів латерального виростку стегновох кістки та медіальної фасетки наколінка. Субходндральний склероз костного мозку стегнової, великогомілковоїх кісток. Суглобовий хрящ (наколінник, виростки стегнової кістки, плато великогомілкової кістки_-товщина збережена, характеристики сигналу не змінени. на рівні медіальної фасетки наколінка візуалізується ділянка деламінації хряща. В задніх відділах латерального відростку стегнової кістки визначається п/о дефект розмірами 17,5*5,5*13,2 см. висота суглобової щілини збережена. Медіальний і латеральний меніски трикутної форми. патологічних змін структури не виявлено. Передня, задня, хрестоподібні- розташування, безперервніть, інтенсивність сигналу не змінені. Колатреальні зв"язки, власна зв"язка наколінка: розташування, безперервніть, інтенсивність сигналу не змінені. Від утримувачів наколінка отримано гетерогенний, гіперінтенсивний сигнал в режимі PDfs, хід латерального та контур не змінені, хід порції волокон медіального порушений на рівні прикріпленні медаільної фасетки наколінка. Внутрішньосуглобово,в супрапателлярній бурсі занчна кількість вільної рідини, з ознаками седиментації. Параартикулярні м"ягкі тканини з ознаками набряку. ВИСНОВОК. МР ознаки латеропозиції наколінка внаслідок тарнзиторного вивиху із відповідними контузіями кісткових структур та парціальним розривом медіального утримувача, посттравматичної деламінації хряща, медіальної фасетки наколінка, гемартрозу правого колінного суглобу, п/о дефект латерального виростку стегнової кістки, набряку параартикулярніх м"ягких тканин.

Ответы врачей 3

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Обращаться следует к ортопеду. Со мной согласовать день и время консультации можно по адресу [email protected]
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Основная проблема у Вас, похоже, последствия вывиха надколенника, что скорее всего требует оперативного лечения (артроскопический шов Ямамото или пластика медиальной пателофеморальной связки). Субхондральный склероз КОСТИ (остеосклероз) - не самостоятельная проблема, а свидетельство артроза или значительных перегрузок сустава. Слова "костного мозга" , я думаю, можно опустить. Это , скорее всего, вольности описания диагностом МРТ, т.к. в костных лакунах есть костный мозг, но обычно говорят не склероз костного мозга, а остеосклероз. Тем не менее для уточнения диагноза и изменений по МРТ нужен осмотр со снимками. Приходите - посмотрю.
Поп Василий Юрьевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина,Национальная медицинская академия последипломного образования им. П.Л.Шупика. База КГДКБ №2, отделение детской травматологии и ортопедии
Телефон: 067-916-57-35
уважаемая Наталья. для уточнения диагноза Вам необходим очный осмотр, для начала, ортопеда-травматолога. VHN это не панацея.. метод хороший, но трактовать его надо уметь...