Скажите пожалуйста, я читал подобный вопрос но не поняла точно, можно ли беременную уволить за...

Скажите пожалуйста, я читал подобный вопрос но не поняла точно, можно ли беременную уволить за прогул, несоответствиее и т.д., если мне предложат в устной форме не ходить на работу, а приходить только за зарплатой, смогут ли это потом истолковать как прогулы и уволить. Спасибо заранее за ответ. Очень волнует вопрос так как начались репресии против меня :(

Ответы врачей 1

Специалист
Згідно ст184 КЗпП забороняється звільняти вагітних жінок :
. Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов`язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.
При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов`язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації
підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов`язковим працевлаштуванням. Обов`язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового
договору.
Вас не мають право звільнити з роботи у будь-якому випадку. Будь-який суд поновить Вас на роботі при звільненні. Вам необхідно, якщо Ви не відвідуєте роботу надати письмові пояснення з якої причини(погано почуваєте і т.п.) і додати довідку з медичного закладу. В крайньому випадку Вам можуть оголосити догану за прогули без поважних причин. Тому не хвилюйтеся.