marcello | 2014-11-09 12:22:31

КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ, КІНЕЗІОТЕЙПИ

Пол: мужской. Возраст: 32 года. Доброго дня! Дякую за попередню відповідь... Ще хотілося б знати Вашу думку, думку лікарів-травматологів стосовно КІНЕЗІОТЕЙПУВАННЯ, КІНЕЗІОТЕЙПІВ..... Чи дійсно вони допомагають і чи є вони ефективними у посттравматичний період??? Бачу їх широко використовують спортсмени, зокрема тенісисти та футболісти.... Завчасно дякую за відповідь :)) Надрив внутрішньо-бокової зв"язки колінного суглоба

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Кинезіотейпи - це не панацея, але приблизно у 70-80% вони можуть бути ефективні. Ефективність полягає у зменшенні (не обов*язково повністю, але зменшенні) больового синдрому, зменшенні кількості та дози знеболюючих та інших препаратів, покращення функціональних результатів, покращення стабільності суглобів тощо. Я широко використовую кінезіотейпування у якості додаткового методу лікування як спортивний ортопед-травматолог для своїх пацієнтів, і як спортсмен для себе та своїх друзів. Цей метод має мало протипоказань (протипоказаний при алергії до клейкої речовини ленти, при подразненні, ураженні чи висипаннях на шкірі та інші), відносно не дорогий, дозволяє раніше повернутись до занять спортом. Найкраще допомагає, коли біль та нестабільність є функціональні, або мають значну функціональну складову, а такі ситуації виникають дуже часто. Так нестабільність після травми зв*язок може мати функціональний характер, хоча зв*язхки вже і зрослись, оскільки зменшився тонус м*язів та зменшилась швидкість реакціїї м*язів направлена на корекцію хибного положення при підвороті суглоба, наприклад. Така нестабільність може викликати больовий синдром вже сам по собі, хоча анатомічної її причини може і не бути (якщо зв*язка добре зрослась). Це часто можна поліпшити накладанням кінезіотейпа.