Здравствуйте, хочу спросить: мы жили вдвоем с мамой в приватизированной нами квартире-она основной квартиросъемщик, сейчас...

Здравствуйте, хочу спросить: мы жили вдвоем с мамой в приватизированной нами квартире-она основной квартиросъемщик, сейчас я переехала в Киев, беспокоюсь не может ли мама выписать меня, или каким то другим образом лишить прав на жилье. Деньги я ей даю, но после инсульта в 1990 г ее психика не совсем здорова.Прописана я там.

Ответы врачей 1

Специалист
Мати може виписати Вас якщо ви не будете проживати в цій квартирі півроку, але відміна реєстрації не впливає на Ваше право власності.
Згідно Житлового кодексу:

Стаття 71. Збереження жилого приміщення за тимчасово
відсутніми громадянами

При тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за
ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних
причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може
бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем
або членами його сім`ї понад шість місяців у випадках:
1) призову на строкову військову службу або направлення на
альтернативну (невійськову) службу, а також призову офіцерів із
запасу на військову службу на строк до трьох років - протягом
усього періоду проходження зазначеної військової служби;
перебування на військовій службі прапорщиків, мічманів і
військовослужбовців надстрокової служби - протягом перших п`яти
років перебування на дійсній військовій службі;
2) тимчасового виїзду з постійного місця проживання за
умовами і характером роботи або у зв`язку з навчанням (учні,
студенти, стажисти, аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, -
протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання;
3) поміщення дитини (дітей) на виховання в дитячий заклад, до
родичів, опікуна чи піклувальника - протягом усього часу їх
перебування в цьому закладі, у родичів, опікуна чи піклувальника,
якщо в будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші
члени сім`ї.
Якщо з будинку, квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і
членів її (їх) сім`ї не залишилося, це житло може бути надано за
договором оренди іншому громадянину до закінчення строку
перебування дитини (дітей) у дитячому закладі або до досягнення
нею (ними) повноліття і повернення від родичів, опікуна чи
піклувальника, в окремих випадках - до закінчення навчання в
загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності,
у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомоги та
соціальної реабілітації, а також в професійно-технічних чи вищих
навчальних закладах або до закінчення строку служби у Збройних
Силах України та інших військових формуваннях;
4) виїзду в зв`язку з виконанням обов`язків опікуна
(піклувальника) - протягом усього часу виконання цих обов`язків;
5) влаштування непрацездатних осіб, у тому числі
дітей-інвалідів, у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної
допомоги - протягом усього часу перебування в них;
6) виїзду для лікування в лікувально-профілактичному
закладі - протягом усього часу перебування в ньому;
7) взяття під варту або засудження до позбавлення волі -
протягом усього часу перебування під вартою або відбування
покарання, якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися
проживати інші члени сім`ї.
Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати
інші члени сім`ї наймача, це житло може бути надано за договором
оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому громадянину
до звільнення таких осіб з-під варти або до відбуття ними
покарання.
( Стаття 71 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3187-12 від
06.05.93, N 1525-III ( 1525-14 ) від 02.03.2000 )