Корбут Анастасия | 2015-03-04 12:30:00

Виділення серед циклу і діагноз гінеколога

Пол: женский. Возраст: 22 года. Доброго дня! Ситуація наступна: у мене цикл 31-32 дні. В цьому циклі на 14 день зявилися світло-коричневі виділення. Потім вони ставали то червоні, то знову коричневі. І так продовжувалося 5 днів. Сьогодні виділень уже немає (19 день циклу). Гострого болю не відчувала, лише іноді відчувався біль справа внизу живота і віддавало в ногу. Подібний біль я відчувала у кінці попереднього циклу і в дні менструацій, потім він зник. Хочу також сказати, що до появи виділень я перехворіла грипом, приймала протигрипозні таблетки (антибіотиків не було). Веду графіки базальної температури. Під час виділень температура не підвищувалася, навпаки - трималася на рівні 36.7 (в першій фазі в мене зазвичай температура 36.8, після овуляції - 37.2), а сьогодні підскочила до 37.1 при нормальному самопочутті, хоча все одно іноді 'стріляє' внизу живота справа. З проблемою я пішла до гінеколога. Вона взяла мазок, здійснила огляд і поставила діагноз правосторонній подострий аднексит, призначила масу препаратів (без результатів аналізу), серед яких окситоцин, етамзілат, свічки ревмоксікам (10 шт. перед сном), глево, флуконазол, метронідазон. Справа в тому, що я планую вагітність (стаж планування - 1,5 року), а в інструкціях почитала, що деякі препарати при плануванні не можна пити. Скажіть, будь ласка, чи доцільно приймати ці препарати при такому діагнозі? І чи, на Вашу думку, є симптоми даної хвороби? Як можна підтвердити чи спростувати наявність аднекситу?

Ответы врачей 2

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Анастасія, звичайно в ідеалі Вам слід звертатися до репродуктолога, а не просто гінеколога. Ситуація з Вами є незрозумілою, тому приймати препарати, що були призначені (окситоцин зокрема) не раціонально. Для встановлення причини безпліддя Вам потрібно перевірити прохідність маткових труб, якщо овуляції дійсно проходять. Я би методу базальної температури не довіряв, а віддав перевагу фолікулометрії як об'єктивному методу дослідження. Чоловіку потрібно здати спермограму. УЗД стосовно болів можна було пройти відразу, а не чекати наступного циклу.
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Доброго дня, Анастасія! По-перше, чи Вас гінеколог скерував на УЗД органів малого тазу? Без УЗД поставити діагноз неможливо. По-друге, мене як репродуктолога насторожує термін планування вагітності. Ви дійсно 1,5 року живете відкритим статевим життям і вагітність не настає? Ще мені не зрозуміло, для чого призначений окситоцин при аднекситі. Якась тут невідповідність, тому при бажанні опишіть ситуацію докладніше, надавши конкретні результати обстежень.