anna0712 | 2016-04-09 17:12:32

Анемія

Пол: женский. Возраст: 24 года. Валерій Петрович, допоможіть, будь ласка. З осені минулого року падає гемоглобін : 10.10.2015 - 102; 07.12.2015 - 94 (в кінці грудня проколола Б12); 08.01.2015 - 76 (в середині січня проколола ферум лек, 5 ампул по 2 мг); 25.01.2016 - 104; 30.03.2016 - 100. До минулого року востаннє зверталась до лікарів і здавала кров в 15, 16 років, гемоглобін був близько 130. Аналіз волосся на вміст мікроелементів показав дефіцит селену,міді, магнію, цинку, марганцю, хрому, сірки; стронцій у 3 рази перевищує норму. При цьому, крововтрат нема, вже 10 місяців аменорея! Шкідливих звичок нема, помірна фізична активність, особливих змін у способі життя не відбувалось. Стараюсь правильно харчуватися, однак їм мало м"яса (1-2 рази на тиждень), але щодня в раціоні є або риба, або яйця, молочні продукути, вживаю багато рослинних продуктів, що містять залізо (яблука, буряк, фініки, гречка...). Загалом зараз почуваю себе добре, коли гемоглобін був 90-76 відчувала сильне серцебиття і задишки. Не розумію, що відбувається і чому. В останньому аналізі лейкоцитна формула не в нормі (див. вкладення), дільничний терапевт направила в інститут гематології, однак з роботи важко відпроситися, не знаю, коли зможу попасти на прийом, але мені страшно. Працюємо з лікарями над поверненням місячних, але для цього мабуть потрібно, щоб з кров"ю все нормально було. Допоможіть, будь ласка, на скільки серйозна ситуація, що робити і що могло спровокувати такі зміни в організмі? Перед виявленням анемії (осінь 2015) пропали місячні (з літа 2015) Ферум лек, вітамін Б12, фолієва кислота+Б12, зараз вживаю мікроелементи (мідь, селен, цинк)

Ответы врачей 1

Вознюк Валерий Петрович
Адрес: г.Киев, ул.Рижская 1, Институт гематологии и трансфузиологии АМН Украины
Телефон: 044-491-86-42
Необходима консультация (не заочная) гематолога. Скорее всего это железодефицитная анемия и необходим длительный прием одного из препаратов железа (после консультации у гематолога). Валерий Вознюк.