петро | 2017-04-29 17:47:42

чи доцільне призначення аспенорма разом з кардіомагнілом за даної патології

Доброго дня. Цікавить таке питання: чи доцільне в даному випадку призначення аспенорма 100 мг разом з кардіомагнілом 75 мг для постійного вживання, враховуючи наявність хронічного гастриту у пацієнтки. Чи дія цих препаратів відрізняється? Діагноз, поставлений пацієнтці (74 р): Гіпертонічна хвороба 2 ст., Церебральний атеросклероз. Змішана енцефалопатія 1 ст. ІХС - дегенеративна мітрально-аортальна вада серця. Недостатність мітрального клапану 1 ст, недостатність аортального клапану 1 ст. Екстрасистолічна аритмія. Серцева недостатність ІІ А степені. NYHA II. Хронічний гастрит ст. н/ремісії. Дисліпідемія. ЕКГ: ЕВС не відхилена. Ознаки гіпертрофії лівого шлуночка з тенденцією до систолічного перевантаження. В динаміці ритм синусовий, правильний. ЕХО КГ: Збільшення ЛП (41 мм), гіпертрофія міокарда ЛШ з діастолічною дисфункцією. Недостатність МК І ст, склероз аорти з недостатністю АК І ст. Доплеровазографія судин головного мозку: Нестенозуючий атеросклероз судин головного мозку. У просвіті артерій візуалізуються дрібні гіперехогенні атеросклеротичні бляшки. Триплексне сканування судин нижніх кінцівок: Атеросклероз судин. У просвіті артерій візуалізуються дрібні гіперехогенні атеросклеротичні бляшки. Аналіз крові на холестерин: холестерин - 6,2 ммоль, в-ліпопротеїди - 56 од. Рекомендовано постійно: вальсакор 80 мг, азомекс 2,5 мг, іпамід 2,5 мг, аспенорм 100 мг, лівостор 20 мг, кардіомагніл 75 мг. Дякую за відповідь.

Ответы врачей 1

Пророк Сергей Юрьевич
кардиолог, кардиохирург
Адрес: г. Киев, КЛ «Феофания»
Доброго. У пациентов для первичной профилактики (инфарктов еще не было) инфаркта и инсульта адекватной дозой являеться100 мг ацетилсалициловой кислоты. Существует практика назначать большие дозировки, вплоть до 650 мг, больным с высоким риском, но эффективность такой тактики не доказана, тогда как риск значительных кровотечений из желудочно-кишечного тракта возрастает в два раза. Также, нужно учитывать, что приблизительно 1 из 4 пациентов нечувствительны к аспирину. Исходя из этого не вижу смысла назначения 175 мг ацетилсалициловой кислоты. Как вариант, если доктор хочет дополнительно защитить Вас от вероятных проблем по типу инсульт/инфаркт/острый тромбоз периферических артерий, можно рассмотреть вариант двойной антитромбоцитарной терапии.