Людмила | 2017-09-17 20:51:22

Варикоз, компресійний трикотаж

Добрий день. Маю схильність до варикозу, спадкове, сидяча робота. Варикозна хвороба почалась в 2013 році, в серпні 2017 р була проведена лазерна коагуляція та мініфлебектомія пошкоджених вен. Після операції носила компресійні панчохи 2 клас 1,5 міс, досі ношу. Скажіть, будь ласка, як довго потрібно носити компресію, чи потрібно її носити весь час, крім ночі, для профілактики, якщо так, то який вид (панчохи, підколінки)? І впринципі, який спосіб життя потрібно вести для уникнення розвитку нового варикозу? Дякую!

Ответы врачей 1

Родионов Алексей Сергеевич
сосудистый хирург, сердечно-сосудистый хирург, флеболог
Адрес: г. Киев, Украина, Главный военный клинический госпиталь МО Украины
Телефон: 067-764-55-12
Доброго дня. Враховуючи, що це захворювання передається спадково, то не дивлячись на проведену операцію необхідно пожиттєво проводити профілактику, так як гени вам ніхто не видалить. Після операції Ви отримали здорову ногу, тому вже немає необхідності використовувати 2-й клас компресії. Достатньо використовувати 1-й (профілактичний), і вже не панчохи, а гольфи. Окрім того, двічі на рік приймати курс венотонічних засобів (Детралекс, Цикло-3-Форт, Веносміл та ін.). Спосіб життя повинен бути активний, більше руху менше статичних навантажень. Дуже корисно велосипед та плавання.