Александра | 2017-09-22 00:33:38

Туберкулёз

Здравствуйте!меня очень беспокоит одна тема. У меня двое детей, старшей ей 4 года делали пробу манту, 9 мм. В моей семье есть больной (мой отец) у него открытая форма, об потом я узнала в начале 2017 г.я с ним не контактировала, был контакт с моей мамой,раза 3 ее видела, она приходила к нам в гости...В итоге после того как я с ребенком после пробы монету, пошла к фтизиатру, и я была шокирована тем что мне мать родная врала, как окозалось отец больной с открытой формой уже как с 2011 г. Так вот в чем вопрос, мне интересно действует ли закон в 2017 г. о принудительной госпитализации? Потому что мне врачи сказали...А что мы сделаем, он не хочет в больницу....

Ответы врачей 1

Всеукраинская Горячая линия по вопросам ВИЧ/СПИД и туберкулеза
фтизиатр, инфекционист, специалист по ВИЧ
Телефон: 0-800-50-30-80

Здравствуйте. Согласно статье 11, Закона Украины " О противодействии туберкулезу" принудительная госпитализация больных заразными формами туберкулеза проводится по решению суда (далі - мовою оригіналу): 1. У разі якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. 2. Заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду представником протитуберкульозного закладу, що здійснює відповідне лікування цього хворого, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення хворим протиепідемічного режиму. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації. 3. Примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців. 4. Продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування цього хворого. 5. Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Органи Національної поліції за зверненням керівника протитуберкульозного закладу надають у межах своїх повноважень допомогу у забезпеченні виконання рішення суду. 6. Примусова госпіталізація хворих на заразні форми туберкульозу, які страждають на психічні розлади, здійснюється в установленому цим Законом порядку з урахуванням законодавства про психіатричну допомогу.