Олексин Микола | 2017-10-15 15:49:44

Болі в спині, МРТ поперекового відділу

Доброго дня. Уже рік турбує дискомфорт і болі в спині. Ось основні результати МРТ "Поперековий ВІДДІЛ хребта має збережений фізіологічний лордоз. Ознак аномалій розвитку хребта не виявлено. Вісь хреста збережена. Субхондральні замикаючі пластини тіл склерозовані, задня повздовжня звязка Реактивно стовщена. Висота міжхребцевмх дисків знижена, контур їх загострений, пульпозні ядра де гідратовані. На рівні поперекових сегментів В L4-L5 - широке нерівномірне випинання м\х диску до 2.8мм; екскаваційна деформація дуального мішка; нейрофорамінальні канали білатерально не звужені спінальний канал до 17мм. В сегменті L5-S1- широке нерівномірне випинання м\х диску до 1.5мм; екскаваційна деформація дурального мішка; нейрофорамінальні канали білатерально не звужені, спінальний канал до 18мм. Структури спинномозкового каналу без патологічних змін. На рівні S2 периневральна кіста справа до 0.8см Визначаються помірні артрозні зміни дуговідросткових суглобів. Висновок: МР-картина спондильозу поперекового відділу хребта; дегенеративно-дистрофічних змін міжхребцевих дисків на вказаному рівні, Тарлова (периневральна) кіста на рівні S2. " Не підкажете суть проблеми і можливі шляхи лікування/обмеження фізичних навантажень? Буду дуже вдячний за будь яку відповідь. Дякую.

Ответы врачей 1

Чемересюк Инна Георгиевна
Адрес: г. Одесса, Украина, ул. Ак.Заболотного, 27, Одесская ОКБ, кафедра неврологии ОНМУ
Телефон: (8048)7500318

Так как киста Тарлова расположена ниже участка, в котором у вас боль и дискомфорт, то делать с ней ничего не нужно. Ваше лечение-это лечение остеохондроза (посмотрите мои предыдущие ответы с подробным описанием медикаментозной терапии). Что касается физических нагрузок, то вне обострения они показаны в виде плпвания, пилатеса, йоги и любых кардиотренировок, исключается только поднятие тяжестей.