Таня | 2017-11-09 18:51:31

Збільшення щитовидки та кіста у лівій долі.

Доброго дня! Мені 40 років. За останні три роки щитовидна залоза збільшилася, УЗД три роки тому: права доля - 18*19*53 мм, V.=9.6см; ліва доля - 19*18*51мм, V.=9.2 см; перешийок - 4,2мм; сумарний об"єм - 18,8см. А ось дані УЗД, яке зробила два тижні тому: ехо структура: неоднорідна за рахунок множинних, мілких гіпо, гіпер ехогенних включень, що надають залозі сітчасту структуру, коллоїна кіста в лівій долі 8,7мм. КДК - судинний малюнок паренхіми збіднений, збільшена. Розміри: Права доля - 23*22*60мм, V= 15,9см; Ліва доля - 25*18*61мм, V= 14,4см. Перешийок - 5,7мм. Сумарний об"єм долей - 30,3см. Заключення: ЕХО-ознаки хронічного тиреоідиту, дифузного зобу. Лікар запропонував здати аналізи, а за їх результатами повідомив, що вони не відповідають УЗД. Аналізи: ТТГ - 2,1мМО\мл, антитіла до тіреопероксідази - 35,05 МО\мл. Потім лікар запропонував кісту витягти голкою, було декілька спроб, але витягти він її не зміг. Я тепер хвилююся, адже ні біопсію, ні пункцію мені не робили. Лікар сказав, приїхати через три місяці та перевірити як кіста себе поведе. Підкажіть, будь ласка, чи потрібні мені якісь ліки, бо лікар не призначив нічого? Чи здати повторні аналізи та чи правильний діагноз? Часто відчуваю, ніби мене давить за шию, вночі часто через це прокидаюсь, трусяться руки, відчуваю тремтіння зсередини, колотиться серце; маю проблеми зі шкірою, стало випадати волосся, часто відчуваю слабкість та перевтому, погіршилася пам"ять, часто нервую навіть без причин, інколи в горлі відчуваю присмак ацетону. Буду дуже вдячна за допомогу.

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Доброго дня! За даними УЗД і аналізів можна рекомендувати йодомарин в дозі 200 мкг/добу. Але не цілком зрозуміло стосовно спроб "витягнути кісту голкою": це була пункція під контролем УЗД? В будь-якому разі раджу провести УЗД (і при потребі - пункцію) в Українському НПЦ ендокринної хірургії (Київ, Кловський узвіз 13а).