Юрій | 2017-12-04 21:14:57

Проблема з походом в туалет

Доброго дня. Дитині 1.7 рочків. Боїться ходити в туалет. Терпить 3-4 дні а потім какає і плаче. По маленькому ходить на горшок а по великому плаче в не хоче. Таке враження що боїться какати. Підкажіть будь ласка що робити?

Ответы врачей 2

Полещук Ольга Юрьевна
Адрес: г. Киев, клиника "Инто-Сана", ул. Нижний Вал, 49а
Добрый день! Возможно, процесс дефекации сопровождается у малыша болевыми ощущениями. Так бывает при запорах. Попробуйте разнообразить рацион малыша кисломолочными продуктами, салатами из отварной свеклы и моркови с оливковым маслом, курагой и черносливом. Если изменение рациона не поможет, то вам стоит обратиться к детскому хирургу для исключения патологии прямой кишки. Здоровья вам и вашему малышу!
Шевелева Анна Евгеньевна
Адрес: Киев, клиника "Добробут", ул. Святошинская, 3б.
Доброго дня, у вашої дитини закреп, чим довше вона не ходить в туалет, тим твердішими стають калові маси і тим болючишим стає процес дефекації. Тому дитина намагається відтягнути цей процес, щоб уникнути болю. Для лікування закрепів важливо нормалізувати харчування дитини - багато пити (води некипяченої, узвар тощо) їсти кисломолочні продукти (йогурт, закваски), овочі та фрукти. Також призначають препарати на основі лактулози, що мають проносний ефект. Важливо виробити у дитини звичку какати щодня.