Сергей | 2017-12-24 17:16:30

Повреждение коленного сустава

Мне установили диагноз: "Ознаки застарілого пошкодження медіальної бокової зв'язки з права, пошкодження рогу медіального меніска з права, синовіту справа, кіста Бейкера справа..." Я хочу узнать, как лучше вылечить ногу и сколько это будет стоить...

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

На 99,9% впевнений, що не діагноз, який вам встановив травматолог, а заключення МРТ чи УЗД. Чи не так? А висновок МРТ чи тим паче УЗД НІКОЛИ навіть близько не діагноз. ДІАГНОЗ встановлює ортопед-травматолог на підставі усієї сукупності даних - симптоми, перебіг захворювання, дані додаткових методів дослідження (те ж саме МРТ і т.і.). Тому це не діагшноз. А лікувати заключення МРТ неможливо. До того ж і заключення таке собі за інформативністю.  "Ознаки застарілого пошкодження медіальної бокової зв'язки з права" - якого ступень полшкодження? Бо в залежності від ступеню лікування варіює від "нічого не робити" до "операції пластики зв'язки", наскільки "застаріле" ушкодження (чи є ще потенція до самостійного зрощення, чи вже ні), пошкодження рогу медіального меніска з права (якого ступеню за якою класифікацією, то не всі видимі по МРТ ушкодження вимагають хірургічного лікування), "синовіту справа" - якого ступеню, якого саме (проліферативного чи ексудативного).... І навіть знаючи відповідь на всі ці питання цього не достатньо для того, щоб вирішувати про спосіб лікування. Бо спосіб лікування буде значною мірою коливатись між пацієнтами різного віку та ваги, від давності ушкодження, від ступеню КЛІНІЧНОЇ нестабільності в сугнобі, від ступенб активності (пацієнт ходимтьв межаїх квартири - оджне лікеування, пацієнт і до травми не ходив далі за сусіддній магазин - інше лікування, пацієнт активна молода чи середноього віку людина, -третій варіант, пацієнт - спортсмен - четвертий варіант лікування). А для спортсменів варіанти лікування можуть залежати від того професіонал чи любитель, від рівня та планів щодо кар'єри та інше. Іноді спостменам вищої ліги проводять одне лікування, а професійним спортсменам менш високого рівня - інше, бо останні можуть просто не дозволити собі достатнього рівня реабілітації, бо за ними не буде ходити когорта лікарів, реабілітологів.... Не тому що вони не достойні кращого лікування, а тому, що вони не зможуть і часто не захочуть дозволити собі високоінтенсивної реабілітації. До деяких спортсменів високого рівня приставлений реабілітолог, масажист, пару лікарів, які проводять з ним майже весь час для того, щоб він міг відновитись на 2 тижні раніше, наприклад.Тому , на жаль, так лікування не призначається. Іноді пацієнту важливіше швидше відновитись до якогось змагання, бою, виступу, ніж пролікуватись так, щоб це мало найоптимальніші для здоров'я в цілому наслідки.

Наприклад, для суглоба краще зшити порваний меніск, но при уьому пацієнт ходитиме на милицях 6 тижнів, після чого зберігається все одно суттєвий ризик порвати меніск, і до занять спортом приступати можно дуже обережно. А комусь треба відновитись швидше і вже за 1-2 тижні після операції повернутись до тренувань, а через 2 місяці виступити на Олімпійських іграх. В останньому випадку треба видалитти ушкоджену частину меніска, хоча для суглоба це гірше ніж зшити меніск, але краще ніж ніяк не лікувати.