Володимир | 2018-01-11 16:51:01

Калікопієлоектазія правої нирки

Доброго дня! Дівчинка 3ох років час від часу після того як попісяє жаліється на біль в паховій зоні. Таке траплялося 2-3 рази з інтервалом в 2-3 дні тільки перед сном. Більше ніяких симптомів не було (ні температури, ні іншої болі). Вирішили здати аналіз сечі. Аналіз сечі показав лейкоцити 25 і кетонові тіла 1,5. В той же день пішли на УЗД, лікар зробив наступний висновок: "Калікопієлоектазія правої нирки. При сечовипусканні розширення видільної системи правої нирки посилилося, причиною чого найбільш ймовірно є везикулоуретральний рефлюкс". Нижче подаю коротко деталі УЗД. Опис правої нирки. Розміри 78,7х33х32мм. Об"єм: 43,2см.куб. Товщина перенхіми: 10мм. "Відмічається розширення чашечок до 3,4мм та мискм до 6,3мм. Після сечовипускання відмічається поширення чашечок до 8,3мм і миски до 13,3мм." Все інше - норма. Опис лівої нирки. Розміри: 83,3х27х33мм. Об"єм: 37,7см.куб. Товщина паренхіми до 9мм. Все в нормі. Опис сечового міхура. Об"єм до 104мл. Форма діжкоподібна. Стінка гомогенна, товщиною до 2,7мм. Контур чіткий, рівний. Вміст однорідний. Об"ємні утвори не виявлені. Хочу додати, що ми за останню осінь 3 рази хворіли ГРВІ. Після 2го разу (в Жовтні) було таке, що дитина часто пісяла, а одної ночі взагалі не могла попісяти - скаржилася на біль в паху. Зробили аналіз сечі з проміжком у 2 дні - всі показники ідеальні, пішли на УЗД - теж все добре. Уролог оглядав після цього, сказав, шо інфекція скоріш за все висхідна. Пропили може 10 днів канефрон (мабуть треба було місяць хоча би, а я побоявся лікарство так довго давати), робили ванночки з ромашкою тиждень. Більше таких симптомів не повторювалося. Останній раз коли хворіли (в Листопаді) різко висока тепмература піднялася і збивалася тяжко. Зробили аналіз крові, який показав бактеріальну інфекцію (зсув вліво якщо не помиляюся). Аналіз сечі був ідеальний, тому лікар вирішив шо проблема в горлі. Пропили 7 днів антибіотик Зінат і здавалося шо дитина виздоровіла. Крім того, один рік тому назад, в нас після ГРВІ почалося запалення сечового міхура (була незначно запалена сеча і підвтердження на УЗД з висновком "ознаки цистоуретриту, нирки БЕЗ органічної патології"). Пили теж антибіотики, канефрон. В мене наступні питання: 1. Чи можливо що "калікопієлоектазія причиної якої найбільш ймовірно є везикулоуретральний рефлюкс" утворилася за 2-3 місяці після інфекцій сечовивідних шляхів чи вона у нас постійно була, просто попередні 2 УЗД цього не помітили? 2. Зараз ми п"ємо канефрон знову (наш педіатр порадив) і записалися на прийом до нефролога, але він прийматиме аж 16 числа (через 5 днів). Чи потрібно бити на сполох і шукати терміново можливість попасти до нефролога швидше, чи можливо краще почекати і перед візитом зробити аналіз сечі і УЗД повторно? Вчора в дитини ніяких скарг не було, температури нема, активна і весела. Пробачте за багато писанини. Дякую за відповідь наперід!

Ответы врачей 1

Иванов Дмитрий Дмитриевич
Адрес: г. Киев, Украина, Дорогожицкая, 9, НМАПО им. П.Л.Шупика, зав.каф.
Телефон: 050 4448788
Треба зробити посів сечі, повторити аналіз сечі і до нефролога. Рефлюкс встановлюється при проведенні мікційної цистограми тільки