Диана | 2018-02-18 19:51:56

Плоскостопие

Сину 11 років - плоско-вальгусна стопа.Лікар ( були у 2 різних) каже що виправити ноги вже пізно,допоможе хіба що оперативне втручання, краще звернути увагу на спину і робити профілактику викривлення хребта ,зміцнювати мязи спини.Виписували басейн,електростимуляцію,ЛФК,МАСАЖ і звичайно ортовзуття.Ми до всіх процедур ставимося відповідально ,виконуємо всі призначення.ПИТАННЯ Невже ми справді вже нічого кардинально змінити не можемо?Якщо можемо то за допомогою яких методів?Дякую за відповідь наперед.

Ответы врачей 1

Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Зазвичай ви не зможете виправити стопу і в меншому віці. Так, на жаль , у більшості випадків виправити стопу неможливо. У випадках вираженої плоскостопості варто виправляти хірургічно. В інших випадках ЛФК та правильне взуття з правильними устилками забезпечують розвиток числених кісток стопи в більш правильному положенні, що зупиняє або зменшує прогресування плоскостопості, а також підтримує стопу в правильному положенні, що позитивно впливає на всі вище розташовані суглоби - гомілковостопні, колінні, кульшові, суглоби хребта та зменшує їх "зношування" .... Тому виконувати рекомендації ортопедап потрібно, але також потрібно ставити та бачити передл собой реальні плани.