Алена Романюк | 2018-03-17 09:40:27

Пояснение результатов МРТ (повреждение мениска?)

Добрый день! Помогите, пожалуйста, пояснить результаты МРТ моего мужа. "На серії МР томограм лівого колінного суглобу визначаються набряково-запальні зміни жирової клітковини та синовію поміж іліотібіальним трактом та латеральним виростком стегнової кістки. Кістки, що формують колінний суглоб мають звичайну конфігурацію і розташовані правильно. Визначаються ділянки мінімального набряку кісткового мозку в зовнішніх відділах латерального виростку великогомілкової кістки. Суглобові поверхні ущільнені. Суглобний хрящ, що покриває наколінник, стегнову і великогомілкову кістки помірно витончений, контур рівний, структура однорідна. В суглобовій порожнині, в бокових та супрапателярному заворотах незначне підвищення вмісту рідини. Медіальний меніск з ділянками підвищеної інтенсивності МР сигналу в структурі заднього рогу, без досягання суглобових поверхонь. Латеральний меніск без видимих змін. Хрестоподібні та колатеральні зв'язки без видимих пошкоджень. Наколінник не зміщений, утримувачі та власна зв’язка не пошкоджені." Есть ли серьезные повреждения мениска? Какое лечение рекомендуется? Заранее большое спасибо за ответ! Алена.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Для правильной интерпретации данных МРТ требуется очный осмотр сустава. Конт тел 067 408 21 27.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64

Есть ли серьезные повреждения мениска? - из заключения МРТ нет, но заключение МРТ не диагноз - осмотр часто вносит свои коррективы

Какое лечение рекомендуется? - если судить из заключения МРТ то скорее всего начать стоит с консервативного лечения синдрома илиотибиального тракта , но еще раз "МРТ - не диагноз", поэтому только после осмотра травматолога можно установить более точный диагноз и определиться с лечением

Если в Киеве, звоните 068-321-42-87, приходите, посмотрю.