Елена | 2018-04-19 15:54:22

Задержка жидкости

Добрый день,Дмитрий Дмитриевич! Я у Вас недавно консультировалась по поводу отсутствия точного диагноза( в связи с задержкой жидкости). Меня выписали из отделения нефрологии, в диагнозе:хр.болезнь почек 2 ст.Назначили пить Актовегин, Литоклин и Алмибу. Сразу после прекращения капельниц диурез резко уменьшился, на второй день выписки утром диурез был всего 150 мл,а за целый день навыдавливала из себя всего 500 мл. На капельницах диурез был 2-3 раза в день и 1л. в сутки. Я сразу пошла сдала анализы ОАМ:доставлена кількість, мл 100 мл Колір жовтий (від світло-жовтого до жовтого кольору) Прозорість- прозора( прозора) Відносна щільність -1.025 (1.010 - 1.020) рН 5 - (5.0 - 9.0) Лейкоцити- не виявлені Hітрити- не виявлені Глюкоза- не виявлена Кетонові тіла- не виявлені Уробіліноген-сліди Білірубін 17 мкмоль/л (непонятно, в крови 10, задала вопрос на сайте Синево) Еритроцити- не виявлені Ручна мікроскопія осаду сечі Лейкоцити- до 5.0 в п/ Еритроцити -поодинокі впрепараті Клітини плоского епітелію-в невеликій кількості Клітини перехідного епітелію -не виявлені Клітини ниркового епітелію -не виявлені Клітини епітелію сечового міхура -не виявлені Слиз -не виявлений Гіалінові циліндри -не виявлені Еритроцитарні циліндри- не виявлені Лейкоцитарні циліндри -не виявлені Воскоподібні циліндри -не виявлені Зернисті циліндри -не виявлені Епітеліальні циліндри- не виявлені Кристали трипельфосфатів- не виявлені Кристали оксалату кальцію- в помірній кількості Кристали сечової кислоти -не виявлені Кристали біурата амонію- не виявлені Кристали карбонату кальцію -не виявлені Кристали білірубіну -не виявлені Кристали фосфату кальцію- не виявлені Кристали фосфорнокислого вапна -не виявлені Аморфні урати -не виявлені Бактерії -не виявлені Дріжджеподібні гриби- не виявлені Біохімія: Антистрептолізин-О (АСЛ-О) 79 МО/мл ( Діти: до 150.0 дорослі: до 200) Пакет №4.3 (Ниркові проби) Креатинін 73 мкмоль/л (Жінки: 44.0 - 80.0 Чоловіки: 62.0 - 106.0) Сечовина 3.1 ммоль/л ( Дорослі: 2.76 - 8.07) Сечова кислота 305 мкмоль/л (Чоловіки: 202.3 – 416.5 Жінки: 142.8 – 339.2) Пакет №4.14 (Електроліти крові - калій, натрій, хлор) Калій (сироватка) 4.51 ммоль/л (3.5 - 5.1) Натрій (сироватка) 139 ммоль/л (136.0 - 145.0) Хлор (сироватка) 100.6 ммоль/л (98.0 - 107.0) Пакет №4.1 (Печінкові проби + звіт з описом лабораторних показників) Аланінамінотрансфераза (АЛТ, ALT) 9 Од/л Аспартатамінотрансфераза (АСТ, AST) 13 Од/л γ-глутаматтрансфераза (ГГТ, GGT) 9 Од/л ( Жінки: 5.0 - 36.0 Чоловіки: 8.0 - 61.0) Лужна фосфатаза (ЛФ, ALP) 59 (Чоловіки: 40.0 - 129.0 Жінки: 35.0 - 104.0) Білірубін загальний 10.4мкмоль/л (Дорослі: до 21.0) Білірубін прямий 3.6 мкмоль/л до 5.0 Білірубін непрямий 6.8 мкмоль/л Альбумін 46.1 (Дорослі: 35.0 - 52.0) Білок загальний 75.5 г/л (Дорослі: 66.0 - 87.0) Імунохімія: Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) 5,9 мМО/мл Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) 8.5 мМО/мл Естрадіол (E2) 108.1 Імунологія Альдостерон 497.727 пг/мл (Стоячи/сидячи: 70.0 - 300.0 Лежачи: 30.0 - 160.0) Антинуклеарні антитіла (ANA, метод IFT) 1:100 (Титр < 1:100 - негативний результат) Первинний скринінг на антифосфоліпідний синдром) : Вовчаковий антикоагулянт Скринінговий тест 32.9 сек (31.0 - 44.0) Підтверджуючий тест 31.2 сек (30.0 - 38.0) LA-AUTO 1.0545 (Індекс 0.8 - 1.2 - Відсутність ризику 1.2 - 1.5 - слабо виражений ризик 1.5 - 2.0 - помірно виражений ризик) Більше 2.0 - сильно виражений ризик) Кардіоліпін, антитіла IgG < 1.6 Од/мл ( < 20.0 - негативний результат) β-2-глікопротеїд I, антитіла IgG < 1.4 Од/мл (< 20.0 - негативний результат) Гомоцистеїн 10.95 мкмоль/л (Дорослі:15 - 65 років: до 15.0) Вчера была в областном кардиологическом центре , ЭКГ- небольшие диффузные изменения миокарда (согласно возраста); УЗИ сердца-0,5 не закрывшееся окошко,но на работу сердца сказали не влияет,УЗИ сосудов головы-признаки венозной дисцикуляции на экстракраниальном уровне,как мне объяснили- плохой венозный отток,назначили Детралекс. Заключение кардиолога-их здесь ничего нет. Одновременно с задержкой жидкости появилось онемение мизинцев и постоянная головная боль. И нефролог и кардиолог предложили обследоваться на остеохондроз.Может это как-то добавит ясности : перед тем как пропало нормальное мочеиспускание ,было наоборот учащенное ,еле успевала добежать до туалета,как недержание.Я это связывала с менопаузой,хотя гормоны показывают отсутствие менопаузы,но и месячных тоже нет. Поэтому я даже не знаю на какой день цикла я сдала альдостерон. Может где-то здесь кроется разгадка? При этом электролиты в норме,получается это вторичный признак? Может он давать задержку жидкости? Еще антинуклеарные антитела 1:100 пришли .Это уже какой-то приговор или нужно еще раз сдать? Куда мне двигаться дальше? Гинеколог,эндокринолог,ревматолог? Спасибо Вам за профессиональные консультации.

Ответы врачей 1

Иванов Дмитрий Дмитриевич
Адрес: г. Киев, Украина, Дорогожицкая, 9, НМАПО им. П.Л.Шупика, зав.каф.
Телефон: 050 4448788
Елена, альдостерон скорее всего причина, надо попробовать его коррегировать