Тарас | 2018-04-27 13:05:48

Травма коліна

Добрий день. 04,03,2018 вправ при катанні на лижах, удару небуло, при падінні, покрутило ногу (ліву лижу на швидкості схватило до середени) лижа відєдналась, десь хвилину нога була затерпнута, але потім встав і поїхав.Вже вечором почала боліти. На наступний день був в лікаря сказали ушиб, потім пішов на узі, сказали розтягнення сухожилля і незначне пошкодження меніску, рекомендували 3 тижні спокою, щоб нога була обтянута еластичним бінтом. Пройшло 3 тижні почав пробувати ходити, нога не згиналася, при згинанні більше 20% від норми сильні колючі-тянучі болі. Пішов ще в одну лікарну сказали на реабілітацію. Суть питання: Пройшло два місяці ліве коліно надалі неможу зігнути більше 20%. Зробив МРТ. Одні кажуть операція, одні кажуть ше час потрібен. Нога зовсім не опухша, видимих ознак немає. при згинанні ніби давить зсередини, болить і тяне з внутрішньої сторони. Що порадете? Маю мрт сюди сайтом неможу добавити.

Ответы врачей 2

Гужевский Игорь Витальевич
травматолог / ортопед
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Воровского, 27, Институт травматологии и ортопедии АМН Украины
Телефон: 288 01 25; 067 408 21 27
Для однозначного вирішення питання про доцільність хірургічного лікування у подібних випадках потрібен очний огляд суглоба з наявністю оригіналів його МРТ. Конт тел 067 408 21 27.
Котюк Виктор Владимирович
травматолог / ортопед
Адрес: ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України», відділення спортивної та балетної травми, лікар ортопед-травматолог, Медичний центр 'Добробут'
Телефон: 068-321-42-87, 044-449-35-64
Треба, щоб лікар дивився сам колінний суглоба та самі знімки МРТ, а не тільки читав заключення МРТ. Якщо по результатам огляду та по картинках МРТ є розрив хрестоподібних або латеральної колатеральної зв'язок, та/або меніску/менісків, то потрібно робити операцію. Чи є розриви насправді, можна визначити лише під час огляду. МРТ картина не завжди відповідає клінічній картині. Можливо тому різняться рекомендації лікарів. УЗІ не має особливого значення в діагностиці цих травм. Заключення УЗД малоінформативне взагалі. МРТ має значення лише при достатній його якості. Погане МРТ також неінформативне. Телефонуйте (068-321-42-87), приходьте на огляд - подивлюсь і спробую сказати точніше.