Володимир | 2018-05-31 10:03:43

Арахноенцефаліт

В юності (в 14-15 років) переніс арахноенцефаліт. Симптоми: сильне головокружіння, блювота, дезорієнтація, застій зорових нервів, ністагм - звідси, сильне двоїння в очах. Я практично бачив розмиту пляму, тобто міг розрізнити світло і темряву. Пройшов двомісячний курс лікування у Львівському медінституті (1979-80 рр), потім, на протязі довгого часу, 1 раз на рік, приймав курс лікування: судиннорозширюючі (нікотинова кислота або ксантинолу нікотинат), вітаміни групи В, алое чи скловидне тіло, ще якісь таблетки (вже не пам’ятаю). Останні років 10, не приймаю жодних курсів лікування (виписують такі препарати, що я не в стані їх купити - дуже дорого). Останнім часом (зараз мені 55), почало з’являтись сильне двоїння в очах - починається різко, моментально і за 15-30 хв минається. Причому загальний стан абсолютно задовільний, за виключенням легкого головокружіння і дезорієнтації. Під час приступу у напівтемряві я почуваю себе комфортніше. Чи може такий стан бути, так би мовити, залишковими явищами моєї хвороби, чи це підступи шийного остеохондрозу, який у мене теж є? Чи варто бити на сполох? Дякую...

Ответы врачей 1

Водопьянов Владимир Анатольевич
невролог, рефлексотерапевт, мануальный терапевт
Адрес: г. Тюмень, Россия, Utair, врач-невролог, парамедик UNAMID
Здравствуйте. Маловероятно, что это результат отдаленных последствий арахноэнцефалита, скорее это хроническая форма инфекции, которая дала арахноэнцефалит. Может тогда неправильно диагноз поставили. Арахноэнцефалит (это патологический процесс) должен иметь причину (вирусная, бактериальная и какие именно). Вы не указали причину, значит диагноз до конца не установили и возможно лечение было не адекватным. А сейчас рецидив. Очень похоже, потому что есть светобоязнь в момент приступа. Резкое раздвоение не может быть причиной остеохондроза. Возможно появились панические атаки с такой "аурой" на фоне нарушений шейного отдела позвоночника (остеохондроза). Но! также может быть и психосоматикой, при отсутствии органических и биохимических нарушений, так как рецидив (если это рецидив) слишком с большим интервалом. Однозначно и даже приблизительно сказать нельзя, что у Вас сейчас. Рекомендую обратиться за консультацией и определиться с лечащим доктором, так как реабилитация возможно будет длительной с таким анамнезом и такими жалобами. Так, треба бити на сполох, а iнакше прогресс хвороби забеспечен.