Катя | 2018-07-02 12:33:34

Кіста в молочних залозах

Доброго дня! Допоможіть будь ласка розібратися. Місяць тому при УЗД в мене знайшли в матці невелике утворення і поставили діагноз фіброміома матки, аденоміоз. Лікар порадив оральний контрацептив "Ярина" і через пів року перевірити, чи це утворення збільшиться. Турбував також біль в грудях. Тому пішла до маммолога і зробила УЗД молочних залоз, на якому вже знайшли кісту. Крім того в діагнозу сказано "дизгормональні зміни в молочних залозах". Призначили наступні препарати: лімфаміозот, квінол, нормоменс, маммодол. Читала, що квінол і нормоменс призначають часто як легшу "натуральну" заміну гормональних оральних контрацептивів. Але лікар сказав, що можна приймати все відразу, при чому не залежно від дня циклу. Мене це трошки бентежить. Але найбільше турбує, що всі призначені препарати є БАДами. Вони недешеві і я не можу собі дозволити викидати гроші на вітер, оскільки БАДи не є лікарськими засобами. Що Ви порадите? Варто приймати їх всі, і всі одночасно? І переживаю, чи не сильно виросте міома за пів року

Ответы врачей 2

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Тактика ведення та лікування жінок з аденоміозом відрізняється різноплановістю і носить індивідуальний характер. Насамперед потрібно сказати, що в лікуванні потребують далеко не всі хворі. Якщо жінка не пред'являє ніяких скарг, а діагноз аденоміоз поставлений їй під час огляду («випадково виявили»), ніякого специфічного лікування їй не призначається. Однак, враховуючи той факт, що при певних несприятливих умовах, аденоміоз може почати прогресувати, залишати без уваги цю категорію хворих не рекомендується, особливо якщо ці жінки планують вагітність. Для початку необхідно вивчити стан імунної системи хворої, визначити гормональний статус, наявність інших гінекологічних захворювань. Лікування відрізняється залежно від розміру фіброми. У певних випадках для її видалення може знадобитися хірургічне втручання, або ж достатньо просто пити правильні ліки(які призначаються індивідуально) та регулярно ходити на огляд до лікаря.Бади не є лікарськими препаратами.
Костяева Анна Анатольевна
акушер-гинеколог
Добрий день. Єдине, що можу порадати в цій сітуації - не має сенсу приймати негормональні препарати та Ярину разом. Або негормональні, або Ярину. Якщо є аденоміоз, вважається, що гормональні контрацептиви більш ефективні, ніж негормональна терапія. Але це дуже індивідуально, залежить від того, які скарги, клінічна та УЗ-картина, мета терапії. Тому в режимі он-лайн остаточно відповісти просто неможливо. Також не зрозуміло: "лімфаміозот, квінол, нормоменс, маммодол" - це якось на вибір чи всі 4 разом?