Наталія | 2018-07-06 12:37:42

Затримка місячних

Доброго дня, в червні мала затримку, місячні почались на 36 день циклу, були не сильно рясні, тривалістю 5 днів, а через три дні почались коричневі виділення, плануємо вагітність, але не виходить. В грудні мала викидень на 4 тижні вагітності. Коли можна планувати другу вагітність і чи потрібно приймати вітаміни або гормональні препарати

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Перед плануванням наступної вагітності, майбутні батьки повинні пройти необхідне обстеження і лікування. У ході різних діагностичних процедур, аналізів і консультацій фахівців визначиться причина, яка призвела до мимовільного переривання вагітності: УЗД органів малого тазу (для виключення вад розвитку і пухлин); виявлення інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, уреаплазмоз, вірус герпесу і інші); консультація генетика; генетичні дослідження (визначення каріотипу подружжя); визначення гормонального статусу (Естрадіол, Прогестерон, ФСГ, ЛГ, тестостерон, пролактин, гормони щитовидної залози); діагностика антифосфоліпідного синдрому: коагулограма (згортання крові); спермограма; визначення антирезусних антитіл. Підготовка до вагітності після викидня Для зачаття і народження здорової дитини майбутні батьки повинні неабияк потрудитися. В першу чергу необхідно змінити звичний спосіб життя. Планувати вагітність після мимовільного аборту варто не раніше, ніж через шість місяців. Протягом цього періоду необхідно категорично відмовитися від шкідливих звичок, а з раціону виключити такі продукти харчування, як консерви, напівфабрикати, гостру і жирну їжу, міцний чай і каву. Перевагу слід віддавати здоровому харчуванню, з переважанням свіжих овочів, фруктів і кисломолочних продуктів. За три місяці до вагітності жінка повинна почати прийом фолієвої кислоти (профілактика вад розвитку нервової трубки). Майбутня мама повинна висипатися (не менше восьми годин на добу) і частіше відпочивати. Корисні помірні заняття спортом (прогулянки, гімнастика, плавання). Майбутньому батькові краще відмовитися на період підготовки до вагітності від відвідування саун і лазень (висока температура порушує сперматогенез). По можливості подружжя повинні утримуватися від прийому лікарських препаратів. При дотриманні всіх умов, проходженні обстеження та необхідного лікування, шанси народити і виносити дитину після викидня наближаються майже до 100%