Юля | 2018-07-30 16:15:22

ерозія шийки матки

Доброго дня! При ерозії шийки матки ефективше сприцювання водним розчином морської солі? А також після цього свічки КЛІОН Д?

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Краще, якщо це буде так звана розширена кольпоскопія, при якій шийку спочатку обробляють розчином Люголя, а потім оцтової кислоти. Це робиться для того, щоб визначити, справжня ерозія або помилкова (ектопія). У нормі багатошаровий епітелій при фарбуванні розчином Люголя набуває коричневий колір. Потім необхідно здати мазок і цитологію. Мазок дозволить виявити запалення, а цитологія покаже наявність чи відсутність передракових клітин. При наявності запалення необхідно здати аналізи на всі можливі інфекції, що передаються статевим шляхом. Особливо небезпечний папіломавірус високоонкогенних типів; доведено, що саме він сприяє переродженню ерозії в дисплазію, а дисплазії в рак. Запам'ятай, без кольпоскопії і цих аналізів лікар не може призначити тобі правильне лікування. Далі можливо кілька варіантів розвитку подій. Якщо запалення викликано урогенітальними інфекціями, необхідно їх позбутися, а потім, використовуючи спеціальні вагінальні супозиторії, повернути піхві нормальну мікрофлору. Якщо ж запалення не виявлено, це означає, що причиною ерозії міг послужити гормональний дисбаланс. Як правило, він супроводжується іншими клінічними симптомами; наприклад, нерегулярним менструальним циклом, аменореєю. У таких випадках після консервативного лікування ерозію можна ще якийсь час спостерігати