Анна | 2018-09-14 17:40:05

Можно ли беременеть, когда есть киста яичника?

Здравствуйте! Мне 30 лет. У меня при УЗИ-диагностике врач случайно обнаружила кисту правого яичника. Это было 2 года назад, сейчас при повторном УЗИ та же киста снова обнаружена. Ранее лечила её (после того, как обнаружили). В жизни меня не беспокоит, менструальный цикл в норме, стабильный, сильных болей при месячных нет. Подскажите, пожалуйста, можно ли пробовать беременеть в таком случае? Спасибо.

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
За статистикою, кіста яєчника спостерігається в будь-який період життя у більшості жінок. Кіста яєчника, наповнене рідиною освіту, може з’явитися в яєчнику в будь-якому віці — від підліткового віку до менопаузи. Для більшості жінок, проте, потенційну небезпеку при вагітності представляють тільки кісти яєчника великих розмірів, які можуть викликати перекрут яєчників. Кіста яєчника, що формується при вагітності — явище досить поширене: за статистикою, такі кісти зустрічаються у одній на тисячу вагітних жінок. Велика частина таких кіст абсолютно нешкідлива — шанс переродження кісти яєчника в ракову пухлину становить не більше одного на двадцять п’ять тисяч випадків. Ультразвукове дослідження зазвичай допомагає визначити, доброякісна пухлина в яєчнику або ж злоякісна: якщо ультразвук показує, що кіста наповнена тільки рідиною, швидше за все вона абсолютно нешкідлива.