Настя | 2018-09-14 23:43:20

Киста

Мне 20 лет. Недавно начались боли при половом акте в некоторых позах. Сделала УЗИ на 5 день цикла. Сказали киста. Размер яичников: правый 55/44/50 левый 29/37/26 . Киста в правом яичнике . Но гинеколог сказала что это нормально, у всех в организме есть желтое тело . А боли из-за полового созревания. Она мне ничего не прописала, сказала чтобы искала другие позы)) а мне кажется нужно поискать другого гинеколога. Как думаете? Или мне жить с болями?

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Якщо кіста має ознаки функціональної, ваш лікар буде лише спостерігати її стан. Більшість таких кіст зникають самі після 1-2 місяців (менструальних циклів)А оскільки зростання функціональних кіст повністю регулюється статевими гормонами, то і єдино ефективним лікуванням їх є гормональна терапія. Найпоширенішими препаратами для лікування функціональних кіст є гормональні контрацептиви. Механізм їх дії заснований на тому, що вони знімають стимулюючу дію на ріст кісти власних статевих гормонів, даючи можливість організму усунути сформувалася пухлина. Звичайно, організм може і самостійно, без нашої допомоги впоратися з функціональної кістою, але прийом контрацептивів достовірно підвищує ймовірність благополучного результату і знижує ризик можливих ускладнень.