Інга | 2018-10-12 11:07:57

Параовіальна кіста малої миски

Чи потрібна операція перед плануванням вагітності розмір кісти 18×11

Ответы врачей 2

Костяева Анна Анатольевна
акушер-гинеколог
18 на 11 чого? Якщо см - звісно, так!!! Якщо мм - це не кіста (якщо йдеться про фолікул/жовте тіло) або операція не потрібна (якщо ендометріома/параоваріальна кіста).
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Доброго дня! Якщо це фолікулярна кіста, то вона напряму пов'язана з овуляцією. У яєчнику під впливом гормонів формується фолікул, який виростає приблизно до 20 мм і до середини менструального циклу розривається. Так і відбувається овуляція. Але якщо цей фолікул не розірвався і овуляція не відбулася, то утворюється фолікулярна кіста. Проблема в тому, що вона заважає утворенню нових фолікулів, без чого не буде овуляції. А немає овуляції – немає зачаття, адже яйцеклітина просто не вийде в порожнину тіла. На щастя, зазвичай така кіста зменшується і зникає сама, іноді із застосуванням терапії. Однак, якщо протягом двох менструальних циклів вона не зменшилася, а її розміри перевищили 8 см, без оперативного втручання швидше за все не обійдеться.