Олександра | 2019-10-18 11:24:44

Прививка

Добрий день. Син народився в Польші, до 9-ит місяців ми були там, зараз в Україні. Прививки обов'язерві ми всі там робили безкоштовно, і ще нам кололи пнєвмококі, теж бесплатно. Тут в 13 міс ми зробили КПК, а пнєвмококі тут не роблять, треба купувати і зробити 3-ій раз. Питання: чи обов'язково робити цю третю пнєвмококі, якщо дві робив, чи можна не робити? Дякую

Ответы врачей 1

Шевелева Анна Евгеньевна
Адрес: Киев, клиника "Добробут", ул. Святошинская, 3б.
Доброго дня, після року потрібно робити ще 1 вакцину від пневмококової інфекції, таку ж, як ви робили до 1 року. В Україні вакцинація від пневмококу відноситься до рекомендованих, не фінансується державою, робиться за кошт батьків.