Здравствуйте! У меня 2 дочери (18 и 15лет) я хочу подать на алименты

Здравствуйте! У меня 2 дочери (18 и 15лет) я хочу подать на алименты. На какой процент от з/п мужа я могу рассчитывать? Старшая дочь закончила школу, могу ли я обязать мужа заплатить полностью за дневное обучение в ВУЗе если его з/п = без налогов 1900грн. , а с вычетом налогов 1600грн. Спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
Згідно Сімейного кодекс України № 2947-III від 10.01.2002 на далі (СКУ) за ст. 183 визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини вібдбуваїться таким чином:
1. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
2. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
3. Якщо після досягнення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
Відповідно до СКУ ст. 182 є такі обствини які враховуються судом при визначенні розміру аліментів як:
1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
2. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.