Здравствуйте!Подскажите ,пожалуйста , есть ли возможность при разводе сохранить квартиру , приобретенную в браке ,...

Здравствуйте!Подскажите ,пожалуйста , есть ли возможность при разводе сохранить квартиру , приобретенную в браке , без раздела. Я являюсь собственником квартиры(по договору купли-продажи), задолженности по комплатежам на сегодняшний день нет(все они оплачивались мной).Деньги на покупку квартиры(в 1999г) собирались следующим образом: 4/8 суммы дали мои родители, 1/8 дали родители мужа,3/8-вклад мой и мужа, но это , к сожалению, никак не было оформлено официально. Мои доходы на протяжении 1999-2006 всегда были значительно выше , чем у мужа. Также просьба подсказать, если все же произойдет раздел, смогу ли я не разменивать квартиру, а компенсировать мужу стоимость его части и какая это будет часть , повлияет ли на ее размер то , что у нас есть ребенок 3,5 года, а также соостношение частей вкладов моей и его семей.Спасибо

Ответы врачей 1

Специалист
Згідно ч. 3 ст. 368 „Цивільного Кодексу України” від 16.01.2003 № 435-IV надалі (ЦКУ) майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 372 ЦКУ:
1. Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними.
2. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
За рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення (інтереси дітей).
3. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.
4. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.