сестра лежит в отделении с ребенком. Лечащий врач отказывается сказать дианоз ребенка и объяснить лист...

сестра лежит в отделении с ребенком. Лечащий врач отказывается сказать дианоз ребенка и объяснить лист анализов и назначений. На основании какого законодательного документа сестра может потребовать раскрыть диагноз и назначения. спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до ст. 39 Закону України „Основи законодавства України про охорону здоров’я” від 19.11.1992 № 2801-XII лікар зобов’язаний пояснити пацієнтові в доступній формі стан його здоров’я, мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, в тому числі наявності ризику для життя і здоров’я.
Пацієнт має право знайомитися з історією своєї хвороби та іншими документами, що можуть слугувати для подальшого лікування. В особливих випадках, коли повна інформація може завдати шкоди здоров’ю пацієнта, лікар може її обмежити. В цьому разі він інформує членів сім’ї або законного представника пацієнта, враховуючи особисті інтереси хворого. Таким же чином лікар діє, коли пацієнт перебуває в непритомному стані.
Відповідно до ст. 32 ч. 3 „Конституції України” від 28.06.1996 № 254к/96-ВР кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею.
Згідно ст. 9 Закону України „Про Інформацію” від 02.10.1992 № 2657 XII всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України.