Добрый день!Скажите, пожалуйста, какие права имеет женщина, вышедшая из декрета на неполный рабочий день (какая...

Добрый день!Скажите, пожалуйста, какие права имеет женщина, вышедшая из декрета на неполный рабочий день (какая при этом должна начислятся ставка и должна ли при сдельной форме оплаты) и какие права имеет женщина, вышедшая из декрета полностью (ребенку 1год). Остаются ли какие-либо выплаты, есть ли какие-либо льготы, доп.отпуск и т.п. до исполнения ребенку 3-х лет?Спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до ст. 56 „Кодексу законів про працю” від 10.12.1971 № 322-VIII за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. На просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням, або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
Якщо ви виходите працювати не на повний робочий день то пільги зберігаються, а якщо на повний то ні, але ви можете переоформити всі пільги на ту особу яка фактично буде доглядати за дитиною.