Мені 19 років і у мене лікарі виявили дифузну мастопатію (за 2 тижні перед менструальним...

Мені 19 років і у мене лікарі виявили дифузну мастопатію (за 2 тижні перед менструальним циклом сильно болять груди). Чим порекомендуєте лікуватися? чи краще сходити до лікаря (мені робили УЗД а також аналіз на гормони - виявили прогестеронову недостатність). У 14 років у мене був перерив з місячними на 18 місяців (тобто менструального циклу не було 18 місяців), зривала місячні протизаплідними таблетками "нон-овлон", у 5 років перехворіла жовтухою. Лікувала щитовидну залозу, пила йодвмісні препарати ("келп", "йодомарин"), груди перед місячними почали боліти у 18 років

Ответы врачей 1

30776
Березовская Елена Петровна
акушер-гинеколог
Адрес: Mount Sinai Hospital , clinical research coordinator, director
Телефон: 000-000-000
Ганна, ви вже запитували це запитання, і я вам відповіла, що матопатію до вагітності на родів, а також дівчатам до 20 років ніхто не ставить. У вас є ознаки предменструального синдрому, який можна лікувати різноманітними засобами. Це нормально 2-3 роки мати нерегулярні місячні, а от Нон-овлон в такому віці не варто було користуватися. Перевірте щитовидну залозу ще раз. Ви можете приймами масло вечірньої примули з другої половини циклу, займатися фізкультурою, а також можна вам приймати низькодозовані протизачаткові середники. Лікувати треба не груди, тим більш що ніякої хвороби у вас не має