Олена Пертрівна, порадьте, будь ласка щось у такій ситуації. Моїй мамі 48 років, починається клімакс...

Есть ответ
Олена Пертрівна, порадьте, будь ласка щось у такій ситуації. Моїй мамі 48 років, починається клімакс - тому місячний цикл збився. останнього разу М. були ще в січні місяці, і почались 20 березня і йдуть ще досить сильно і до сьогодні. чи це є нормальним явищем - така їх тривалість? як допомогти організму відновити втрачену кров? чи можна і чи потібно якимось чином призупиняти такі кровотечі? дякую.

Ответы врачей

Попова Татьяна Алексеевна

Попова Татьяна Алексеевна

Обязательно нужно обратиться к врачу. Такое продолжительное кровотечение вполне может быть признаком гиперплазии эндометрия и даже онкозаболевания. Думаю нужно сделать диагностическое выскабливание, а по результату гистологии - принимать решения о лечении.

Березовская Елена Петровна

Березовская Елена Петровна

Так, це нормально. Місячний цикл може бути 40 днів і більше, може випадати. Кровотечі також не рідкість. Якщо ваша мама почувається погано, то треба звернутися до лікаря на огляд і призначення кровозупинної терапії. Якщо вона почувається більш-менш добре, то потрібно приймати вітаміни з залізом, більше червоного м"яса. Можна попити відвар коренів петрушки, або трохи іх пожувати. Препарати глухої кропиви, пастушої сумки зменшують кровотечі. Можна попитати в апетці набори трав для старших жінок з нерегулярними кровотечами.