Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, какие выплаты я могу плучать на ребенка кроме единоразовой помощи в размере...

Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, какие выплаты я могу плучать на ребенка кроме единоразовой помощи в размере 3,5тис грн. и кто их должен выплачивать. Я работаю в бюджетной свере, сейчас нахожусь в декретном отпуске, ребенку 2 месяца. Мы проживаем в 4 чернобыльской зоне, у нас с мужем есть чернобыльские удосоверения этой же зоны. Спасибо

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до ст. 3 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.1992 № 2811-XII надалі (№ 2811-XII) призначаються такі види державної допомоги сім`ям з дітьми:

1) допомога у зв`язку з вагітністю та пологами;

2) одноразова допомога при народженні дитини;

3) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

4) допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням;

5) допомога на дітей одиноким матерям;

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та об`єднання громадян за рахунок власних коштів можуть запроваджувати додаткові види допомоги та встановлювати доплати до державної допомоги
сім`ям з дітьми.

Згідно ст. 5 Закону України № 2811- XII всі види державної допомоги сім`ям з дітьми, крім допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем
проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника).
Допомога у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону, призначається і виплачується за місцем основної роботи (служби).

В ч. 2 ст. 4 Закону України № 2811-XII зазначено наступне:
Порядок покриття витрат, передбачений частиною першою цієї статті, не стосується виплат допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам з числа військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань, а також Державної спеціальної служби транспорту та з числа осіб начальницького і рядового складу
органів внутрішніх справ. Покриття витрат на виплату зазначеного виду державної допомоги цим категоріям жінок здійснюється за рахунок відповідних бюджетів.