Скажите пожалуйста, где можно прочитать о правах беременных в роддоме

Ответы врачей 1

Специалист
Заклад охорони здоров`я здійснює свою діяльність на підставі статуту, що затверджується власником або уповноваженим ним органом. А також керується Конституцією України та Законом України „Основами законодавства України про охорону здоров`я” від 19.11.1992 р № 2801-XII.
У пологовому будинку Ви можете обирати лікуючого лікаря або його призначить керівник закладу. Обов`язками лікуючого лікаря є своєчасне і кваліфіковане обстеження і лікування пацієнта. Пацієнт в праві вимагати заміни лікаря (Закон України „Про права пацієнтів в Україні” від 16 січня 2003 р. №2649.
Згідно Закону України „Про звернення громадян” від 02.10.1996 р. № 393/96 ВР Ви маєте право на індивідуальне ставлення. Якщо порушується дане право то Ви вправі написати жалобу на ім`я головного лікаря в письмовій формі або претензія може бути викладена усно.
Відповідно до Наказу Міністра України у справах сім`ї, молоді та спорту „Типове положення про консультаційний пункт центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді у пологових стаціонарах, жіночих консультаціях та будинках дитини” від 23.10.2006 р. №3545 (зареєстрований Мін’юст України вiд 02.11.2006 № 1187/13061). В ньому Ви дізнаєтесь про свої права та про додаткові соціально-економічні допомоги.
Звертаючись до правил затверджених головним державним санітарним лікарем СССР „Санітарні правила устрою, обладнання та експлуатації лікарень, пологових будинків та інших лікувальних стаціонарів СанПіН 5179-90” від 29.06.1990 р. можна ознайомитись з правилами розташування пологових будинків, дотримання гігієни в них та іншими необхідними поняттями, що стосуються матері та дитини на час перебування їх у пологовому будинку.