Добрый день! Я на 16 неделе беременности

Добрый день! Я на 16 неделе беременности. Сообщила начальству о своем положении. Но по-секрету от сотрудников узнала, что меня теперь собираются "попросить уйти". И что б "ни о каких декретных и не мечтала". Подскажите, как мне защитить себя от незаконного увольнения. И какие на сегодняшний день положено выплачивать декретные? Может стоит, чтобы не трепать себе нервы, доработать до декрета и уйти самой? Подскажите, пожалуйста, как быть?

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до Кодексу законів про працю України прийнятого Верховною Радою УРСР 10.12.1971 р. № 322-VIII
Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона
звільнення вагітних жінок і жінок, які мають
дітей

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям — за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда. При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов’язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
Згідно Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18 січня 2001 р. N 2240-III, а саме ст.34 говорить про те, що одним із видів матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням є допомога по вагітності та пологах. Вам необхідно взяти довідку в медичному закладі про факт вагітності та з нею звернутись до районного відділення Собезу за необхідною допомогою, а також отримати там необхідний перелік документів.
Відповідно до ст.56 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” допомога при народженні дитини - у розмірі 8500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Консультации на сайте likar.info носят ознакомительный характер. Перед лечением проконсультируйтесь с вашим лечащим врачом.