Собака в процедурном кабинете гинекологии! Прохожу лечение в одной из киевских платных клиник и сегодня...

Собака в процедурном кабинете гинекологии! Прохожу лечение в одной из киевских платных клиник и сегодня столкнулась с данной ситуацией:Я пришла в медцентр на внутривенную инъекцию и в холле увидела пациентку с собакой!!! Медсестра меня позвали в манипуляционный кабинетик и туда же зашла женщина с пуделем. Я села на стульчик, а она легла рядом на кушетке...ее собака прыгала возле нас. В кабинете зашла медсестра и я громко сказала, что не очень нормально, когда тебе делают внутривенно укол- рядом скачет непонятное животное. Медсестра промолчала, а пациентка взяла животное и положила себе на живот и сказала, что собака не будет мне мешать. Моему возмущению не было придела!!! Завтра планирую отнести жалобное письмо на имя главврача. Уважаемые специалисты, пожалуйста, прокомментируйте данную ситуацию. Была ли я права возмутившись? Каковы мои права как пациента в данной ситуации и могу ли я их защитить в суде?Заранее благодарна!

Ответы врачей 1

Специалист
Так, ви маєте право подати скаргу. Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я прийнятого Верховною Радою України 19.11.1992 року, № 2801-XII

Стаття 6. Право на охорону здоров’я
Кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає:
а) життєвий рівень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та соціальне обслуговування і забезпечення, який є необхідним для підтримання здоров’я людини;
б) безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище;
в) санітарно-епідемічне благополуччя території і населеного пункту, де він проживає;
г) безпечні і здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку;
д) кваліфіковану медико-санітарну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування .
е) достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я і здоров’я населення, включаючи існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь;
є) участь в обговоренні проектів законодавчих актів і внесення пропозицій щодо формування державної політики в галузі охорони здоров’я;
ж) участь в управлінні охороною здоров’я та проведенні громадської експертизи з цих питань у порядку, передбаченому законодавством;
з) можливість об’єднання в громадські організації з метою сприяння охороні здоров’я;
и) правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я;
і) відшкодування заподіяної здоров’ю шкоди;
ї) оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я;
й) можливість проведення незалежної медичної експертизи у разі незгоди громадянина з висновками державної медичної експертизи, застосування до нього заходів примусового лікування та в інших випадках, коли діями працівників охорони здоров’я можуть бути ущемлені загальновизнані права людини і громадянина;
к) право пацієнта, який перебуває на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я, на допуск до нього інших медичних працівників, членів сім’ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя для відправлення богослужіння.
Законодавством України може бути визначено й інші права громадян у галузі охорони здоров’я.
Громадянам України, які перебувають за кордоном, гарантується право на охорону здоров’я у формах і обсязі, передбачених міжнародними договорами, в яких бере участь Україна.
Стаття 7. Гарантії права на охорону здоров’я
Держава згідно з Конституцією України (254к/96-ВР) гарантує всім громадянам реалізацію їх прав у галузі охорони здоров’я шляхом:
а) створення розгалуженої мережі закладів охорони здоров’я;
б) організації і проведення системи державних і громадських заходів щодо охорони та зміцнення здоров’я;
в) подання всім громадянам гарантованого рівня медико-санітарної допомоги у обсязі, що встановлюється Кабінетом Міністрів України;
г) здійснення державного і можливості громадського контролю та нагляду в галузі охорони здоров’я;
д) організації державної системи збирання, обробки і аналізу соціальної, екологічної та спеціальної медичної статистичної інформації;
е) встановлення відповідальності за порушення прав і законних інтересів громадян у галузі охорони здоров’я.
Стаття 8. Державний захист права на охорону здоров’я
Держава визнає право кожного громадянина України на охорону здоров’я і забезпечує його захист.
У разі порушення законних прав і інтересів громадян у галузі охорони здоров’я відповідні державні, громадські або інші органи, підприємства, установи та організації, їх посадові особи і громадяни зобов’язані вжити заходів щодо поновлення порушених прав, захисту законних інтересів та відшкодування заподіяної шкоди.
Судовий захист права на охорону здоров’я здійснюється у порядку, встановленому законодавством.